Honda en ucuz modeline büyük zam yaptı!

Honda City 2020

Honda’nın Egea ve Taliant gibi modellere rakip olarak ürettiği City, son zamların ardından Passat ile rekabet edecek seviyeye geldi. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Honda en ucuz modeline büyük zam yaptı! Honda City fiyatıyla Egea’ya meydan okuyor. Malum hem ucuz, hem de büyük bagaj alanına sahip bir sedan otomobil arıyorsanız seçenek yelpazeniz hayli kısıtlı. Bu segmentte hali hazırda göze çarpan iki model ise Taliant ve Egea. Egea’yı zaten yıllardır biliyoruz. Kendisi günümüzün modern Şahin’i ya da Doğan’ı olacak kalibrede bir araç. Taliant ise anca günümüzün Toros’u olabilir.

Şimdiye kadar yayınlanan Taliant incelemelerinde genel olarak otomobilin fazlasıyla özensiz tasarlandığına değinilmişti. 2021 yılında dahi arka camların manuel sistemle geliyor olması büyük eleştiri toplamıştı.

2020 honda city

Honda en ucuz modeline büyük zam yaptı!

Şimdi ise bu iki modele alternatif yeni bir model daha var. Honda City. Honda’nın B segmentine hitap eden sedan modeli hem fiyatı, hem de tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Hali hazırda 1.5 litrelik benzinli motoru ve otomatik şanzımanı ile gelen araç 374 bin TL’lik etikete sahip. Eğer araç içerisindeki donanımları bir tık daha arttırmak isterseniz o zaman da 17 bin TL fazladan ödeyerek Executive versiyonunu satın alabilirsiniz.

Elbette City’nin rakipleri Taliant ve Egea’ya oranla hayli tık daha pahalı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Fakat City’nin baz donanım olarak otomatik vitesle geliyor olması da göz ardı edilemez.

1.5L VTEC Benzin
Otomatik;
Elegance

Liste Fiyatı: 374.300 TL

Executive

Liste Fiyatı: 391.400 TL

Türkiye’de gelir eşitsizliği araştırması: Sonuçlar çok fena


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir