Ana SayfaAkıllı TelefonHMD Global Nisan ayı için geri sayıma geçti

HMD Global Nisan ayı için geri sayıma geçti

Nokia markasını bünyesine kattıktan sonra akıllı telefon pazarında önemli işler gerçekleştiren HMD Global, uygun fiyatlı modellerini Nisan ayında tanıtacak. İşte detaylar.

Bir dönem cep telefonu pazarının lider ismi konumunda yer alan Nokia, akıllı telefonlara geçiş süreciyle birlikte iflasın eşiğine gelmişti. İflastan kurtulmak için Microsoft çatısı altına giren Nokia, sonrasında Finli üreticilerden biri olan HMD Global bünyesine katıldı.

HMD Global’in kanatları altında kısa sürede ilk 10 içerisinde kendisine yer bulan Nokia, Türkiye de dahil pek çok pazardan çekildi. Yine de Nokia’nın eskisi kadar aktif olmadığını söylememiz gerekiyor. Görünen o ki Nokia artık sadece uygun fiyatlı modellerle belirli pazarlarda boy göstermek istiyor. En azından şu andaki izlenimimiz bu yönde.

HMD Global Nisan ayı için geri sayıma geçti

Şu anda Nokia’nın Nisan ayı içerisinde ufak bir etkinlik düzenleyeceği biliniyor. Bu etkinlikte ise genel itibariyle orta segmentin giriş basamağına hitap eden modellerin tanıtılacağı ortaya çıktı. Yani kısaca HMD Global’in yine uygun fiyatlı modeller tanıtacağını söyleyebiliriz. Bu modellerden birisi de Nokia X20 olacak. Snapdragon 480 yonga seti ile gelecek olan telefonda 5G desteği de bulunacak.

Bakalım Nokia uygun fiyatlı 5G destekli modeli ile beklenen müşteri kitlesine ulaşabilecek mi? Elbette bunu zaman gösterecek. Bekleyip göreceğiz.

Bu arada yeni Nokia modellerinin de Türkiye’ye gelme ihtimalinin hayli düşük olduğunu hatırlatmamız gerekiyor.

Casper Via F20 fiyatı ile tepki çekti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU