Hepsipay, 10 Milyon kullanıcıya ulaştı

Hepsipay

Hepsiburada’nın hızlı, güvenli ve kolay ödeme yapma imkânı sağlayan ”alışveriş arkadaşı” Hepsipay , 10 milyon kullanıcıya erişti. Uygulamaya konduğu Ocak ayından bu yana “Hemen Al Sonra Öde” uygulamasından 150 bin müşteri faydalandı.

Hepsiburada’nın yeni nesil ödeme yöntemi Hepsipay , finansal teknoloji imkânlarını kullanıcılar için geliştirmeye ve alışveriş deneyimini zenginleştirmeye devam ediyor. Tüketicilere ihtiyaçlarına gecikmeden sahip olma fırsatı sunan “Hemen Al Sonra Öde” hizmetine ek olarak tek tıkla ödeme yapma, iptal ve iadelerde hızlı ücret iadesi ve “Hepsipay Papel” kazanma avantajlarıyla da öne çıkıyor.

Gelişmiş müşteri doğrulama ve e-cüzdan yetenekleriyle alışveriş deneyimini zenginleştiren Hepsipay,10 milyon kullanıcıyı aşarken kullanıcılar, mevcut kredi veya banka kartlarından para transferi yapabilme olanağına ek olarak, kart kullanmaya gerek kalmadan banka hesaplarından da e-cüzdanlarına havale yapabiliyor.

Uygulamanın sunduğu “Hemen Al Sonra Öde” uygulaması ise kullanıcılara duyurulduğu 2022 yılı Ocak ayından itibaren 150 binin üzerinde müşteriye ihtiyaçlarını ertelemeden ve kredi kartı limitlerine takılmadan alışveriş yapma imkânı sundu.

Hepsipay

İşlem hacminde 3,2 kat artış

2022 yılının üçüncü çeyreğinde Hepsiburada platformundan yapılan toplam satışların %45’i Hepsipay aracılığıyla yapıldı. Uygulamanın toplam işlem hacmi ise geçen yılın aynı çeyreğine göre 3,2 kat artış göstererek yaklaşık 4,7 milyar TL oldu.

En çok mobil ve teknoloji ürünlerinde kullanıldı

3. çeyrekte en fazla harcama yapılan kategoriler mobil, teknoloji ve süpermarket kategorileri olurken, alışverişin yoğun olduğu kasım ayında en çok alışveriş yapılan günler 11 Kasım ve 25 Kasım’a denk gelen Efsane Cuma olarak gerçekleşti.

“Hemen Al Sonra Öde” müşterilerin tercih sebebi

Adet bazında ise 3. çeyrekte “Hemen Al Sonra Öde” hizmeti kullanılarak yapılan toplam ürün satışlarının yarısı en çok süpermarket kategorisinden geldi. Süpermarket kategorisinde taksit uygulaması olmadığı için, “Hemen Al Sonra Öde” hizmetinin kullanılabiliyor olması müşterilerin de tercih sebebi oldu. Hepsipay’in sunduğu “Hemen Al Sonra Öde” çözümünün 3. çeyrekteki cirosu %62’si telefon ve telefon aksesuarlarından oluştu.

Nintendo yeni konsolu ile ilgili açıklama yaptı! Henüz erken!

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir