HepsiJET çalışanları yapılan zamma tepki gösterdi

hepsijet

Hepsijet çalışanları Hepsiburada Genel Merkezi önünde bir araya gelerek firmanın zammına itiraz ettiler. Çalışanlar, bütün masraflarını kendilerinin karşıladığı ve güvencesiz kaldıkları çalışma koşullarına karşı haklarını alana kadar eylemlerini sürdüreceklerini açıkladılar.

Paket başı 3,75 TL ile çalışan Hepsi-Jet çalışanları, 2022 yılı için paket başı 1 liralık zam teklifine karşı (4,75 TL) eylemlerini yaptılar. Kontak kapatma eyleminin ardından 29 Ocak tarihinde İstanbul-Şişli’de Trump Towes önünde açıklamada bulunan çalışanların, Hepsiburada yöneticileri ile görüşme talebi reddedildi.

Kuryeler, “Garanti 12,5 bin TL + KDV bizim hakkımız” diyerek, haklarını arayan arkadaşlarına yönelik baskıların da son bulmasını istemişti.

Hepsiburada.com’un reklam yüzü olan Cem Yılmaz, Twitter hesabından “Benim yerim çalışanın yanıdır” diyerek bir mesaj yayınladı.

 

 hepsijet

HepsiJet’in Basın Açıklaması

Basın ve Kamuoyuna Açıklama

HepsiJet çatısı altında, kendi şirketleri aracılığıyla sipariş teslimatı yapan iş ortaklarımız ile 2022 yılına ait fiyat güncellemeleri Ocak ayı içerisinde yapılmıştır.

24 Ocak tarihinde açıkladığımız yıllık artış oranları sonrasında HepsiJet çatısı altında kendi şirketleriyle sipariş teslimatı yapan 2095 iş ortağımızın 2022 yılı için ortalama gelirleri yıllık olarak %46 oranında artmıştır. Sektör ortalamasının oldukça üzerinde olan bu artış oranı dışında taşımacı iş ortaklarımıza destek amacıyla Aralık ve Ocak aylarında ek yakıt katkısı yapılmıştır. Çeşitli mecralarda “1 TL zam” olarak yansıtılan birim teslimat fiyat artışı yanlış bir algı oluşturulmak üzere kasıtlı olarak kullanılmaktadır. Bu zam, yapılan %46’lık yıllık toplam artışın sadece bir bölümünü oluşturmaktadır.

HepsiJet, tüm imkanlarını seferber ederek ve yapabileceğinin en iyisini yaparak, şirketleri aracılığıyla teslimat yapan iş ortaklarının her zaman yanlarında olmaya devam edecektir.

Sektörünün yerli sermayeli en büyük şirketi olarak çalışmalarımızı, ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik koşulları ve tüm paydaşlarımızın hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak yürütüyoruz. Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak sürdürülebilir paydaşlık hukukundan taviz vermeden, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla birlikte kazanma ve büyüme prensibiyle çalışmaya devam edeceğiz.

HepsiJet

Sosyal medya dolandırıcıları 2021’de en az 770 milyon dolar çaldı

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir