Ana Sayfa Cep Telefonu Hayırdır WhatsApp

Hayırdır WhatsApp

WhatsApp kullanıcıları arasında hızlı bir şekilde yayılan “5 yıl ücretsiz üyelik için bu mesajı paylaşın” şeklinde paylaşılan iletinin yalan olduğu ortaya çıktı.

“10. yılını kutlayan WhatsApp” diye başlayan ileti dün birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı. Ancak WhatsApp’ın 10 yıl önce değil 2009 yılında kurulduğu bilinen bir gerçek. Bunun yanında 10 yıl önceki teknoloji ve telefonlarla WhatsApp kullanabilmek bir hayalden öte değil.

İletinin inandırıcılığı için de “İnandırıcı gelmedi mi? Web sayfamız da konuyla ilgili açıklamamıza göz atabilirsiniz: www.whatsapp.com” cümlesi kullanılmış. Bunun yanında iletide ki yazım yanlışları da gözlerden kaçmıyor. Bu konu ise Twitter’da trendtopic olmuş durumda. Zannediyorum ki link’e tıklandığında telefonunuza zararlı bir yazılım indirmiş olacaktınız.İnternet dünyasında bu tür kullanıcı avlamak için yapılan saldırılar çok meşhurdur.

Konu ile ilgili ise WhatsApp ‘ tan  bir açıklama gelmedi.

WhatsApp'da sahte ileti
WhatsApp’da sahte ileti

İŞTE O TARTIŞMALI İLETİ

“WhatsApp 10. yılını kutluyor. Bizi desteklediğiniz için siz değerli üyelerimize teşekkürü borç biliriz. Bu mesajı Whatsapp kullanıcısı 10 arkadaşınıza illettiğiniz taktirde 5 sene ücretsiz whatsapp kullanma hakkını kazanacaksınız.

İnandırıcı gelmedimi? Web sayfamız da konuyla ilgili açıklamamıza göz atabilirsiniz: www.whatsapp.com

Mesajınız 10 whatsapp üyemize ulaştıktan sonra kutucuk yeşil olacak ve siz 5 sene ücretsiz üyelik kazanmışv olacaksınız tebrikler!!!”

ANAHTAR KELİMELER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting