Ana Sayfa Genel WhatsApp şeffaflık taleplerini protesto etti: Apple ile büyük çatışma başladı

WhatsApp şeffaflık taleplerini protesto etti: Apple ile büyük çatışma başladı

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olarak bilinen WhatsApp, şeffaflık taleplerini açıkçası pek dikkate almıyor. Apple ile kavga etmeleri çok yakın.

Facebook tarafında geliştirilen WhatsApp platformu, ne yazık ki gizlilik konusunda pek tatmin etmiyor. WhatsApp şeffaflık taleplerini bu nedenle dikkate almıyor. Özellikle Mark Zuckerberg gizlilik ile alakalı pek açık birisi değil. Bu durum hem Facebook hem de bağlı platformlar olan Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaların ceza almasına neden oluyor.

Facebook ve bağlı uygulamaları ile alakalı durumdan hoşnut olmayan bir diğer platform ise Apple oldu. Şirket neredeyse her ay mutlaka Facebook ile bir tartışmaya giriyor. Bunun nedeni ise hiç şüphesiz gizlilik.

WhatsApp hangi bilgileri alacağını açıklayacak

Apple birçok kişi tarafından eleştirilse bile yine de firmanın gizlilik konusunda duyarlı olduğu söylenebilir. Ya da en azından Apple kendisini bir şekilde öyle göstermeye çalışıyor. Firmanın gizlilik konusunda dikkatli davranması Facebook ile çatışmasına neden oluyor.

WhatsApp şeffaflık taleplerini

Yeni gelen bir düzenleme ile birlikte, Apple bütün uygulamalardan gizlilik ile alakalı bilgileri paylaşmalarını talep etti. Özellikle WhatsApp için bu talep Ayrıca dile getirildi. Mark Zuckerberg açıkçası Apple tarafından alınan bu karara pek olumlu yaklaşmıyor.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamada, rekabette dezavantajlı konuma düşme ihtimallerinin olduğunu söyledi. Apple şirketinin kendi ana uygulaması olan iMessage için de aynı gizlilik kararının alınmasını talep etti.

WhatsApp platformu bunun haksız rekabete yol açabileceğini düşünüyor. Sizce WhatsApp gerçekten de gizliliğe önem veriyor mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting