Hacker’lar Sanal Para Madenciliğinden 64 Milyon Dolar Çaldı

shutterstock 349952822

NiceHash’e göre bilgisayar korsanları, sanal para madenciliğini adeta soydu! Servisin tam 64 milyon doları hacker’lara kaptırdığı tahmin ediliyor.

Sanal Paraya Hacker Eli!

Bitcoin, Ethereum gibi para birimleri şu sıralar çok popüler. Hızlı yükselişleriyle küçük-büyük her türlü yatırımcının dikkatini çeken kripto paraların madenciliği de en az kendisi kadar revaçta. Hatta olay öyle çılgınca bir hal aldı ki, oyuncular üst düzey grafik kartlarını madencilere kaptırıyorlar. İddialı bir ekran kartı piyasaya sürüldüğünde bulması sor, bulsanız dahi artan rekabet yüzünden fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Madalyonun öteki yüzünde ise daha ilginç şeyler var. Yeni moda paraların sanal olması, modern hırsızların, yani bilgisayar korsanlarının iştahını kabartıyor.

NiceHash’e göre, hacker’lar tam 64 milyon değerinde kripto parayı çaldı. Dev soygunun ardından kullanıcılara şifre değişikliği tavsiyesinde bulunuldu.

Sanal para birimlerinin en büyüğü Bitcoin, bildiğiniz gibi 15,000 dolar barajını aşmayı başarmıştı. Şu sıralar 15,000 doların biraz altında seyreden para birimi, düşüş ve yükselişlere rağmen uzun vadede kazandırmaya devam ediyor. Bakalım bu çılgınlığın boyutu daha nerelere ulaşacak.

Xiaomi Rekor Satış Miktarı Duyurdu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir