GTA V rekor dağıtıma ulaştı!

GTA V rekor dagitima ulasti

Oyun dünyasının en çok satan serilerinden Grand Theft Auto’nun son halkası olan GTA V, satışları ile rekor kırmaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük hayran kitlesine sahip oyunlarından olan GTA V önce Xbox 360 ve Playstation 3’e gelmiş, sonrasında ise yeni nesil platformlarda kendini göstermişti.

GTA V rekor dagitima ulasti!

Oyun dünyasının en çok satılan serilerinden Grand Theft Auto‘nun son halkası GTA V, satışları ile göz doldurmaya devam ediyor. Önce Xbox 360 ve PlayStation 3 için gelen, ardından yeni nesil grafikler ile birlikte PlayStation 4 ve Xbox One konsollarını ziyaret eden GTA V, son olarak PC için satışa sunulmuştu. Yenilenmiş grafikleri ve ultra ayarları ile birlikte bilgisayarlara konuk olan yapım, bu sayede satış konusunda büyük bir ivme kazandı. Oyunun dağıtımcı koltuğunda oturan Take-Two Interactive, yaptığı açıklama ile birlikte GTA V‘in 54 milyon adet dağıtıldığını duyurdu. Son çeyrek raporunun gelmesi ile birlikte ortaya çıkan bu rakam, oyunun ne denli büyük bir başarıya imza attığını da kanıtlar nitelikte.

Açık dünya temalı yapım, elde ettiği bu dağıtım sayısı ile birlikte en çok satışı gerçekleşen oyunlar arasında dördüncü sırada yer almakta. Wii Sports, Minecraft ve Tetris gibi büyük kitlelere ulaşmış oyunların yer aldığı listede dördüncülük koltuğunda oturan GTA V, gün geçtikçe daha fazla satmaya devam ediyor. Zira hem Birleşik Krallık bölgesinde hem de Steam gibi mecralarda çok satılan oyun, her hafta en çok tercih edilen yapımların arasında yer almayı başarıyor.

FIFA 16 mobil platformda!