Ana SayfaGenelGTA 5 zoru başardı! GTA 6'nın yakın zamanda çıkması zor görünüyor

GTA 5 zoru başardı! GTA 6’nın yakın zamanda çıkması zor görünüyor

Rockstar tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon oyunu GTA 5, çıkalı yıllar olmasına rağmen hala satış rakamlarıyla iddialı konumda olmayı sürdürüyor.

Gelen yeni bilgilere göre GTA 5, geçtiğimiz 2017 yılında 15 milyon adet satıldı. Oyunun toplam satış rakamı ise 90 milyona ulaştı ve 100 milyon rakamını geçmesi zor görünmüyor. Baktığımızda bu başarının oyun dünyasında çok nadir olduğunu ve GTA 5’in de tüm zamanların en iyi oyunlarından bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tabii satış rakamlarının bu kadar yüksek olmasında bazı unsurlar var:

– GTA 5, ilk olarak 2013 yılında PS3 ve X360 konsolları için satışa sunulmuştu. Bir sene sonrasında PS4 ve XONE için satışa sunulan oyun, 2015 yılında da PC’ye geldi. Tabii her yeni çıkışında oyuna birçok yeni özellik eklendi. Video çekim modu ve online tarafta yapılan geliştirmeler örneğin. Tabii yine PC tarafında özel olarak hazırlanan görsel seçenekler, 4K seçeneği ve dahası da var.

– GTA Online, şu an en çok vakit geçirilen online oyunlardan bir tanesi. Rockstar da online tarafa olan desteğini sürdürerek kısa aralıklarla güncellemeler yayınlıyor. Öte yandan birçok turnuva da söz konusu.

GTA 5 zoru başardı! GTA 6'nın yakın zamanda çıkması zor görünüyor

– GTA 5’in çok güçlü bir PC sistemine ihtiyaç duyduğu malum. Dolayısıyla oyun ilk çıktığında iyi bir PC’ye sahip olmadığı için bu oyunu alamayan oyuncular vardı. Yeni PC’ye geçildiğinde ilk tercih edilen oyunların başında da yine GTA 5 geliyor.

– Çıkışının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala GTA 5 için birçok mod yapılıyor ve birçok easter egg ortaya çıkarılıyor, sırlar çözülüyor. E haliyle bu tip haberler de yeni oyuncuları GTA 5 oynamak için teşvik ediyor.

– Ve tabii ki GTA 5’e alternatif olabilecek bir oyun yok.

Sonuç olarak, 5 yıllık bir oyun olmasına rağmen GTA 5’in satışları hala çok yüksek. Aktif oyuncu sayısı da öyle. Hal böyle olunca Rockstar’ın GTA 6 için aceleci davranmayacağı ortada. Zaten daha önce röportaj veren yetkililer, kısa aralıklarla GTA oyunu yapmayacaklarını da belirtmişlerdi.

Android kullanıcıları dikkat! Telefonunuz sizden habersiz kripto para üretiyor olabilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting