Görme engellilere özel klavye Google destekli olacak

Görme engellilere özel klavye

Bugüne kadar görme engellilere özel klavye ismi ile çıkan birçok uygulama oldu. Google bunlardan bir tanesine sonunda destek vermek istediğini ifade etti.

Görme engelli bireylerin hayatları tahmin ettiğinizden çok daha zor olabiliyor ve Görme engellilere özel klavye bu zorluğu azaltabilir. Hem teknoloji dünyası hem de diğer birçok platform bu insanlara yardım etmek için ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyor. Özellikle de Google bu konuda en fazla yardımı dokunan kuruluşlar içerisinde yer alıyor. Pek çok akıllı telefon modeline uygun olan Braille klavyeleri, artık her platformda kullanılabilecek.

Görme engellilere özel Google desteği

Google tarafından yapılan çalışmaların büyük oranda sağlıklı insanlar için olması bazen tepki topluyordu. Şirketin daha fazla dezavantajlı insana destek olması gerektiğini düşünen kişilerin sayısı da hiç az değildi.

Görme engellilere özel klavye ozelligi

Google bunun farkında olacak ki yeni bir destek sistemi geliştirdi. TalkBack adlı uygulama, kullanıcılara böyle bir klavye desteği sunuyor. Bu klavye desteği sayesinde görme engelli bireyler çok rahat bir şekilde yazı yazabiliyor. Ayrıca sesli komut gibi desteklere sahip olan bu uygulama ile birlikte Google önemli bir adım atmış oldu.

Google drive güncellemesi dosyaları bozuyor

Android 5.0 ve daha güncel sürüm kullanan tüm cihazlarda bu uygulamayı kullanmak mümkün hale getirildi. Böylece görme engelliler çok daha fazla akıllı telefon kullanım imkanına kavuşacak. Sizce Google dezavantajlı bireyler için yeteri kadar proje geliştiriyor mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir