Engel Tanımayanlar Hareketi Her Geçen Yıl Büyüyor

09

Turkcell’in engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, onları hayatın içine katmak için “Engel Tanımayanlar” çatısı altında gerçekleştirdiği çalışmalar, kamuoyuyla paylaşıldı.

Bağış veya iş imkanı sağlamanın ötesine geçerek çok daha fazla insana ulaşmayı, toplumda kalıcı bir farkındalık yaratmayı ve engelli vatandaşları hayatın içine katmayı hedefleyen “Engel Tanımayanlar” hareketi kısa süre içinde büyük ilerleme kaydederek yaşamın her noktasına dokunan bir çözümler bütünü haline dönüştü.

Turkcell, halen “istihdam”, “ürün ve çözümler”, “sosyal sorumluluk” projeleri başlıkları altında fark yaratan seçenekler sunuyor. Şu anda 500 engel tanımayan çalışan için istihdam yaratan Turkcell, engelli aboneleri için, avantajlı konuşma ve data tarifeleri,  Görüntülü Çağrı Merkezi, Turkcell Hayal Ortağım, Görme Engellilere Özel Sesli Fatura, Görme Engellilere Özel Sesli Sözleşme, İşitme Engellilere Özel Çalarken Dinlet, Sesli Bilgi Servisi, Neredeyim Destek Servisi, Turkcell’in Parmakları Konuşuyor gibi ürün ve çözümlerin yanı sıra pek çok sosyal sorumluluk projesi de geliştiriyor.

CM_CALISANI

Mobil iletişim ve teknoloji gücümüzle imkansızı başarıyoruz

Toplantıda “Engel Tanımayanlar” çatısını anlatan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, “Fırsat eşitliği sağlandığında insanların ufuklarını çok ötelere taşıyabileceklerini, imkansızı başarabileceklerini biliyoruz. Mobil iletişim teknolojilerinin sunduğu fırsatlar; istihdamda, bilgiye erişimde, sosyal hayata katılımda engelli vatandaşlarımızın önündeki pek çok engeli ortadan kaldırıyor. Turkcell için ‘Engel Tanımayanlar’ çatısı, durağan bir imkanlar bütünü değil, değişen teknoloji ve sosyal şartlara paralel olarak sürekli gelişen bir yapı. Son bir yıl içinde Sesli Fatura ve Sözleşme, Neredeyim Destek Servisi gibi uygulamaları hayata geçirdik ve Turkcell Hayal Ortağım servisinin içeriğini zenginleştirdik. Sosyal sorumluluk projelerimize yenilerini ekledik ve kapsamını genişlettik.

IMG_4473

 

Sosyal sorumluluk projelerimizle fırsat eşitliği yaratıyoruz

Turkcell’in “Engel Tanımayanlar” çatısı altında yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinden de söz eden Burak Sevilengül şunları anlattı: “Kardelenler projemiz kapsamında Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ile işbirliği yaptık. Engelli ve üniversite öğrencisi 100 Kardelenimizin eğitimine destek oluyoruz. Turkcell Akademi bünyesinde Engel Tanımayan Akademi’yi hayata geçirdik ve işitme engelliler için eğitimler hazırladık.  Bu sayede Akademimiz engel tanımayan müşterilerimiz için de bilgi kaynağı halini alıyor. Görme engelliler için ise Turkcell Akademi eğitimlerini Turkcell Hayal Ortağım’a dahil ediyoruz. Yine görme engelli futboluna da destek vermeye başladık. Görme Engelli Futbol Milli Takımı’nın yanı sıra Turkcell Sesi Görenler Ligi’ne de ana sponsor olduk.

Bu alandaki samimi ve yoğun çalışmalarımız bize dünya birinciliği getirdi. Turkcell Hayal Ortağım servisi, GSMA 2014 Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleşen Global Mobil Ödülleri’nde ‘Toplumsal ve Ekonomik Gelişme’ kategorisi ‘En iyi Mobil Ürün-Uygulama’ başlığı altında dünya birincisi oldu. Engelli vatandaşlarımız için bilgiye, iletişime, sosyal hayata erişimde fırsat eşitliği yaratmak için daha pek çok yeniliği hayata geçirebileceğimizi biliyoruz ve bunun için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yeni Hyundai Elentra Türkiye Yollarında!