Google drive güncellemesi dosyaları bozuyor

Google drive güncellemesi

Bir süre önce yayınlanan Google drive güncellemesi dosyaları kötü bir şekilde etkiliyor. Özellikle de uygulamanın paylaşılması esnasında çok büyük sorunlar ortaya çıkıyor.

Dosyalarla beraber klasörlere kısayol oluşturulmasını sağlayan Google drive güncellemesi geçen yılın Ağustos ayından beri deneniyordu. Bu özellik sayesinde kopyalama yapmadan dökümanlar ile ilgili değişiklik yapma imkanı bulunuyordu. Ancak son olarak ortaya çıkan drive özelliği ile birlikte sorunlar beraberinde geldi.

Google drive paylaşımı dosyalarda tahribat yaratıyor

Drive sistemine getirilmek istenen bu yeni özellik sayesinde depolama alanının gereksiz kullanımı engellenmiş olacak. Ancak durum hiç tahmin edildiği gibi gerçekleşmedi. Şirketin hiç beklemediği nedendenlerden dolayı drive paylaşımı adeta kabusa dönüşmeye başladı.

Google drive güncellemesi geldi

Drive’ını kendi bilgisayarıyla senkronize etmiş olan kullanıcılar dosyalarının bozulduğunu gördü. Bu nedenle birçok kişinin mağduriyet yaşadığını söyleyebiliriz. Yapılan bu değişiklikle birlikte, dosyaların taşınma özelliği silindi. Sadece buraya belirli bir kısayol atama imkanınız bulunuyor.

OnePlus 30 W kablosuz şarj yakında tanıtılacak

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, daha önceden yapılan paylaşımlarda herhangi bir dosya değişikliği gerçekleşmedi. Ayrıca Eylül 2020 tarihine kadar yapılan paylaşımlarda da herhangi bir değişiklik yapılmayacağı söylendi. Şimdilik bu önlemin günü kurtardığı ifade edilse bile, yine de kalıcı çözüm olmayacağı kesin. Kullanıcılar Google drive dökümanlarında kalıcı bir çözüm talep ediyor. Sizce Google drive ile ilgili gerçekleştirilen bu yenilik çok baş ağrıtacak mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir