Google+’ın Embed Sistemi Kullanıma Sunuldu

google plus

Artık Google’ın sosyal ağında da embed kodlarını kullanmak mümkün hale gelecek.

Günümüzde sosyal ağlarda paylaşım yapmak adeta bir çılgınlık haline dönüşmüş durumda. Öyle ki gördüğümüz her şeyi, her anı ve her fotoğrafı sevdiklerimizle paylaşmak istiyoruz. Bu paylaşımlarımızı başka sitelerde yayınlamak istersek ise bu sefer imdadımıza embed kodları yetişiyor.

google embed

Embed sistemine aslında uzun yıllardır yabancı değiliz. Özellikle Youtube’tan alışık olduğumuz embed kodları sayesinde kendi sitemizde veya bir başka sitede beğendiğimiz içeriği paylaşmak çok kolay hale geliyor. Önceleri Twitter’da olan ve geçtiğimiz günlerde de Facebook kullanıcıları için aktif olan söz konusu sistem şimdi de Google+ için kullanılabilir hale geldi.

Google+ üzerinde beğendiğiniz bir gönderiyi paylaşmak bu sistem sayesinde çok daha kolay. Herkese açık olarak paylaşılmış olan gönderinin yan kısmından Embed seçeneğini seçtiğimizde sistem bize özel olarak bir kod oluşturuyor ve bu kodu istediğimiz siteye kopyaladığımızda paylaşımı gerçekleştirmiş oluyoruz. Sistem bugünden itibaren herkese açık ve kullanıma hazır halde bulunuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir