Ana SayfaAndroidGoogle’dan Güvenli Uygulamalar İçin Büyük Adım

Google’dan Güvenli Uygulamalar İçin Büyük Adım

Apple ürünlerinde virüs bulunmadığıyla ilgili iddialar yıllardır dilden dile dolaşır. Çoğu zaman Apple kullanıcıları sırf bu yüzden bile ürünleriyle övünür. Bu yanlış anlaşmanın nedeni Apple kullananların az olması ve firmanın çok sıkı güvenlik kontrollerine sahip olması.

App Store’dan indirdiğiniz uygulamaların yayınlanma sürecinde, günler hatta aylar süren güvenlik kontrolleri bulunuyor. iPhone kullanıcıları bu yüzden güvenli uygulamalar konusunda rahattı. Android kullananlar ise, ücretsiz uygulamaların keyfini çıkarırken virüslerle karşılaşıyordu. Milyonlarca zararlı yazılım ya da sahte uygulamanın Android platformunda bulunduğunu güvenlik uzmanları yıllardır söylüyor.

nexus

Google bu konuda en sonunda adım atmaya karar verdi. Google Play Store’a eklenecek yeni bir ayarla, artık uygulamalar doğrulanabilecek. Kısacası, Google çalışanlarının doğruladığı uygulamalarda yeşil işaret yanarken, zararlı görülen uygulamalarda kırmızı ışıkla karşılaşacaksınız. Bu şekilde, virüs ya da malware içerikli uygulamalarla karşılaşmanız daha zor olacak.

iTunes Popülerliğini Kaybediyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting