Ana Sayfa Haber Google Trendle İlk Sıralarda Yer Alabilirsiniz

Google Trendle İlk Sıralarda Yer Alabilirsiniz

Dünyanın arama motoru lideri Google, piyasanın büyük bir kısmını elinde bulunduruyor. Bu nedenle Google sayfalarında önde olmak çok önemlidir. Firmalar bunun için pek çok çalışma yaparak, sayfalarını birinci sırada tutmaya çalışıyor. Organik sonuçlarda ilk sıralara çıkmak ise 2-3 aylık sıkı bir çalışma neticesinde mümkün olabiliyordu. Ancak Google organik sonuç listesini belirleme kriterlerinde değişiklik yaptı.

Bundan böyle son bir ayda en çok aranan sayfalar listenin baş aktörleri olacaklardır. Ne kadar popülerseniz o kadar liste başında görüleceksiniz. Google trends özelliği en çok arananlar listesini gösterecek bir uygulamadır. Böylece kullanıcılar, neyin daha popüler olduğunu görebileceklerdir. Kategorilere göre son bir ayda yapılan aramaları sıralayacak olan sistem, kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır. Site sahipleri içinde artık, daha kolay bir yükselme söz konusu olabilir. İyi bir tanıtım sonucunda merak uyandıran sitelerinize bir aylık trafik akışı sizi popüler sayfaların sıraladığı alanda baş sayfalara çıkarabilir.

Google

Biliyorsunuz SEO dediğimiz Arama Motoru Optimizasyonu önemli bir hayat mesabesindedir. Siteler için. Kısaca SEO, dışarıda gördüğünüz fiziksel mağazaları çekici kılan, tercih sebebi kılan düzen ve lükstür. Diğer adıyla görselliktir. Ancak sadece görsellikle sınırlamış olursak yanlış olur. Sitenin içerisinde ki, makaleler, yazılarda kaliteli olmalıdır. Tüm bunlara dikkat edilmesi google arama sonuçlarında birinci sıraya yerleşmenin sebebi oluyordu. Google trend sayesinde belki bunların önemi az gerileyecektir. Çünkü herhangi bir backlink trafik sistemiyle sitenizi ön sıralara çekebileceksiniz. Ancak sitenizin gerçek ziyaretçiler tarafından incelenmesi için gerekli olan dökümanların kalitesi hala zorunlu oluyor. Bu google trend hakkında fazla yorum yapamıyorum şuan. Çünkü uygulama henüz ABD sınırları içerisinde uygulamaya kondu. Ülkemizde de uygulamaya geçtiğinde daha iyi görüşlerimizi yazabiliriz. Şuan da google tarafından yapılmış bir yenilik var ve bu yenilik dalgası kısa zamanda buralara da, ulaşacaktır. Bu nedenle site sahiplerine şimdiden duyurmak istedim. Gerekli önlem hazırlıkları buna göre yaparak, daha iyi sonuçlar alırlar sanırım.

Google arama sonuçlarında başarda gelmek demek, iyi kazançlara kapı aralamak demektir. Bu SEO konusunu ayrı bir şekilde incelemeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting