Ana Sayfa Genel Google Stadia YouTube canlı yayın özelliğini açtı

Google Stadia YouTube canlı yayın özelliğini açtı

Google’ın henüz Türkiye’de hizmete sokmadığı stream oyun servisi Stadia, Cyberpunk 2077 öncesinde önemli gelişmeler yaşıyor.

Hizmet verdiği ülke sayısını iki katına çıkaran, ancak hala Türkiye’de hizmet vermeyen Google Stadia YouTube canlı yayın özelliğini de devreye aldı.

Böylece Stadia üzerinde Cyberpunk 2077’yi satın alanlar, oyunu oynarken aynı zamanda YouTube üzerinde de yayın yapabilecekler.

Google Stadia YouTube desteği sayesinde popülerleşecek

Stadia hakkındaki en önemli eleştirilerden biri bu platformda oyun oynamak için oyunu Stadia üzerinden satın alma zorunluluğu…

Rakibi GeFerce NOW, Steam, UbiPlay ve Epic platformlarında kullanıcıların satın alıp sahip oldukları oyunları oynamaya izin veriyor. Elbette söz konusu oyunların GeForce NOW üzerinde oynanmaya izin vermesi de gerekiyor.

YouTube kuralları gereği, yayınlanacak canlı videonun çocuklara uygun olup olmadığı gibi sorulara da cevap verdikten sonra Stadia oyuncusu yayına başlayabiliyor.

Cyberpunk 2077 performans sonuçları açıklandı! PC’ler ağlayacak!

Bu özellik sayesinde, oyun videoları yayınlamak isteyen yayıncıların YouTube üzerinde yoğunlaşması da bekleniyor. Çünkü oyun yayını yapabilmek için gerekli ultra-high end PC veya son nesil konsol yerine yayıncılar küçük bir abonelik ücretiyle Stadia üzerinde oyun çalıştırabilecekler.

google stadia youtube

Dolayısıyla YouTube’un Twitch’e karşı rekabetinde, önemli bir avantaj kazanacağı düşünülüyor. Ancak rekabet oyunculara yarayacak gibi görünüyor zira Twitch’i desteklemek isteyecek olan Amazon’un da kendi stream oyun kanalını benzer özelliklerle donatacağı tahmin ediliyor. Elbette GeForce Now’un da kullanıcı kaybı yaşamamak için hem YouTube hem de Twitch üzerinde canlı yayın özelliği başlatması, iki rakibine de güzel bir gol olabilir.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting