Google Play Store kullanışlı bir yenilik getirdi!

Google Play Store kullanışlı bir yenilik getirdi!

Google Play Store, telefon olmayan cihazlar için optimize edilmiş uygulamaları bulmayı zorlaştırmasıyla ünlü ancak bu durum değişecek. İşte detaylar.

Google Play Store kullanırken mobil telefondan yararlanmıyorsanız bir şey indirirken genellikle tahmin etmeniz ve en iyisini ummanız gerekliydi. Ancak şimdi, sadece birkaç dokunuş ile işlemler kolaylaşacak. Google, yakın zamanda Android Automotive, Android TV ve Wear OS uygulamaları için önerilerle Play Store ana sayfalarını Android uygulamasına eklediğini söylüyor.

Google Play Store kullanışlı bir yenilik getirdi!

Yeni arama filtreleri, sonuçları telefon dışı donanımı destekleyenlerle de sınırlayacak. Hoşunuza giden bir şey bulursanız, bunu cihazınıza uzaktan yükleyebilirsiniz. Google ayrıca, navigasyonu ve uzaktan yükleme gibi özellikleri iyileştirmek için Play Store web sitesini daha önce revize ettiğini de belirtti. Hareket, tablet kullanıcılarına uyum sağlama çabalarını takip ediyor ve cihazda, onları kullanacağınız uygulamalarda arama yapamıyorsanız oldukça ardımcı olabilir. Bu, uygulamalara küçük bir ekranda göz atmak zorunda kalabilecek Wear OS kullanıcıları için özellikle yararlı olacak. Cihazlarınız için daha fazla uygulama bulabilir ve (Google’ın umduğu gibi) Android ekosistemine bağlı kalma şansınızı artırabilirsiniz.

Zamanlama da oldukça önemli. Zira Google, Pixel Watch’ı 6 Ekim’deki New York City etkinliğinde resmen tanıtıyor ve 1080p Chromecast’i yeniledi. Geliştirilmiş uygulama keşfi, favori uygulamalarının mevcut olup olmadığını merak eden müşterilere bu ürünleri satmaya yardımcı olabilir.

Samsung’un yeni patenti akıllı telefon dünyasında çığır açabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir