Google Pixel 8 Türkiye pazarında satışa çıkacak mı? İşte detaylar

pixel 6a 4

Google Pixel 8 ülkemizde satışa çıkacak mı? Pek çok kişi bu sorunun yanıtını merak ediyor. Sızdırılan son bilgilere göre Google, yeni nesil telefonunu daha geniş bir pazar ağında satışa sunmayı planlıyor. Belki bu pazarlar arasına Türkiye de dahil edilebilir. İşte konunun detayları.

Google Pixel 8 Türkiye pazarında satışa çıkacak mı? İşte detaylar. Uzun bir süredir mobil pazarda faaliyetlerini sürdüren Google, hala beklenilen seviyelere ulaşmış değil. Android ile koca bir pazara adeta hükmeden yazılım devi, mobil telefon üretiminde ise sınırların çok gerisinde yer alıyor.

Google Pixel Fold

Normal şartlarda Google’ın Apple’a rakip olmasını bekleyebilirsiniz. Fakat gerçeğe baktığımızda durumun pek de böyle olmadığını görüyoruz.

Sınırlı bölgelerde satışa sunduğu Pixel modelleriyle, kısıtlı bir kitleye hitap eden Google, bu tutumunu Pixel 8 modeinde de devam ettirecek.

Google Pixel 7

Google Pixel 8 Türkiye pazarında satışa çıkacak mı? İşte detaylar

Son dönemde Türkiye’nin pek çok akıllı telefon üreticisi için cazip bir bölge olması, Pixel 8 modelinin ülkemizde de satışa sunulacağı yönündeki iddiaları kuvvetlendirmişti.

Fakat Google geçtiğimiz gün Pixel 8’in satılacağı ülkeleri açıkladı. Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, Tayvan ve Birleşik Krallık’ta satışa sunulacak olan Pixel 8, yine Türkiye ve çevresine uğramayacak.

Google Pixel 7 prototipi eBay'de göründü

Dürüst olmak gerekirse Google’ın bu kafayla dünya devi olması ya da Apple’a kafa tutması çok zor. Google eğer mobil pazarda önemli bir isim olmak istiyorsa, öncelikli olarak pazar ağını genişletmek zorunda. Aksi takdirde Apple ile arasındaki fark daha da açılacaktır. Gerçi buradan bakınca Google’ın mobil pazarda söz sahibi olmak gibi bir derdinin olmadığı anlaşılıyor. Fakat bu da başka bir içerik konusu.

HUAWEI akıllı telefonlarda görünenden fazlasını sunuyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir