Oppo ön kamera teknolojisine yoğunlaşmak istiyor

oppo find x6 pro

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo, artık arka kamera yerine ön kamera teknolojilerine yoğunlaşmak istiyor. Çinli şirketin öncelikli amacı ise en iyi ön kameraya sahip modelleri orta segmente taşımak. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Oppo ön kamera teknolojisine yoğunlaşmak istiyor. Son dönemde ekran altı kamera teknolojisine geçişin hız kazandığını söyleyebiliriz. Özellikle Çinli üreticilerin bu konuda hayli istekli olduklarını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz dönemde ZTE ve Vivo gibi isimler ekran altı kameraya  sahip ilk modellerini satışa sunmuşlardı. Sonradan bunlar arasına Oppo da katıldı.

Oppo Reno 9 1 1

Sızdırılan son raporlara göre Oppo, ekran altı kamera teknolojisini geliştirmek için kolları sıvamış durumda. Üstelik yeni nesil ekran altı kamera teknolojisinin 2023’te yaygınlaşacağı da kesinleşti.

oppo find x6 pro

Oppo ön kamera teknolojisine yoğunlaşmak istiyor

Mevcut ekran altı kamera teknolojileri beklentileri tam anlamıyla karşılayamıyor. Yani normal bir ön kamera ile ekran altına yerleştirilmiş olan kameralar arasında önemli bir kalite farkı bulunuyor. İşte Oppo bu kalite farkını azaltmak için yeni nesil teknolojilerini devreye sokacak.

Oppo Reno 9

Elbette bu yeni teknolojinin beklentileri ne derece karşılayacağı şimdilik soru işareti diyebiliriz. Bu arada dip not olarak belirtmek gerekiyor. Öyle ya da böyle, ekran altı kameralara sahip modellerin önümüzdeki yıl önemli ölçüde artacağını söyleyebiliriz. Hatta 2023’nin ikinci yarısında ekran altı kameraya sahip orta segment modellerin sayısı da önemli ölçüde artabilir. Ekran altı kameraların yaygınlaşmasıyla birlikte, telefonların ekran gövde oranı da yüzde yüze yaklaşacaktır.

Huawei Watch 3 Pro fiyatıyla şaşırttı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir