Google Meet görüntülü sohbetleri yeni bir özellik alıyor

Google Meet görüntülü sohbetleri yeni bir özellik alıyor

Google Meet görüntülü sohbetleri, bir yandan başka işlerinizi halletmeniz gerekiyorsa diye kullanışlı bir özellik sunacak. Şirket görüntülü sohbet sırasında ekranda başka şeyler yapmak isteyenlere yönelik kolaylık sunacak. İşte detaylar.

Google, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’da Meet görüntülü sohbetleri sunmayı içeren birden fazla Workspace güncellemesi yayınlıyor. Artık sekmeler arasında geçiş yapmadan ortak çalışmanıza yardımcı olması için sanal bir toplantı başlatabileceksiniz. Ayrıca üzerinde çalıştığınız belgeye çalışmalarınızı taşıyabilirsiniz. Buna ek olarak, kullanıma hazırsa bu içeriği direkt sunabileceksiniz. Google, söz konusu özelliğin “önümüzdeki haftalarda” mevcut olması gerektiğini söyledi. Yine de isterseniz sekmeler arasında geçiş yapma özgürlüğüne sahip olacaksınız. Google ayrıca Nisan ayında Google Meet için çok ihtiyaç duyulan resim içinde resim desteğini sunuyor.

Google Meet görüntülü sohbetleri yeni bir özellik alıyor

Bu yeni özellik ile diğer sekmeler ve uygulamalar arasında geçiş yaparken ayrı bir pencerede dört adede kadar video döşemesi göreceksiniz. Bu da bir sunum sırasında farklı sekmeler göstermeniz gerekiyorsa yardımcı olacak bir kolaylık. Yaklaşan diğer Meet iyileştirmeleri arasında, toplantı içi emoji tepkileri yer aıyor. Meet donanımı da otomatik gürültü iptali sunmaya başlıyor.

İyileştirmeler, birçok şirkette ofise dönüş planları yapılmasına rağmen uzaktan ve hibrit çalışmanın kalıcı olduğunun göstergesi. Aynı zamanda, sizi Workspace’i kullanmaya teşvik edebilecek ve tabii ki Microsoft Teams gibi rakipleri atlayabilecek gerçekten yararlı özellikler gibi görünüyorlar.

Asus ExpertCenter AIO iş istasyonu ile iş süreçlerinizi yönetin