Ana SayfaGenelGoogle Hangouts bu sonbaharda kapanıyor!

Google Hangouts bu sonbaharda kapanıyor!

Google Hangouts bu yılın sonunda kullanıcılarına veda edecek. Pazartesi günü şirket, Hangouts kullanıcılarını Kasım 2022’den sonra uygulamaya erişemeyecekleri yönünde uyardı. İşte detaylar.

Google Hangouts uygulamasını mobil cihazlarda kullanmaya devam ediyorsanız, bugünden itibaren bağımsız Chat uygulamasından birine geçmeniz için bir uyarı göreceksiniz. Şirket bu bildirimde “Hangouts’un yerini Google Chat aldı” açıklamasını yapıyor. Şirket, Hangouts kullanıcılarını Temmuz ayına kadar geçiş yapmaya teşvik edecek hamleler yapacak. Hangouts web istemcisi Kasım ayına kadar hizmet vermeye devam edecek. Şirket, kullanıcılarına uygulama kapatılmadan en az bir ay önce mutlaka uyarı gönderecek. Hâlâ aktif olarak Hangouts kullanıyorsanız, Google, konuşmalarınızın otomatik olarak yeni uygulamasına aktarılacağına söz veriyor. Bununla birlikte, verilerinizin bir kopyasını indirmek için şirketin Paket Servisi hizmetini de kullanabilirsiniz.

Google Hangouts bu sonbaharda kapanıyor!

Google, bir süredir Hangouts markasını aşamalı olarak yeni mesajlaşma hizmetleri lehine devre dışı bırakıyordu. Bu nedenle şirketin nihayet platformu kapatmaya karar vermesi şaşırtıcı değil. Hangouts, bazı anlık mesajlaşma uygulamalarının popülaritesine hiç bir zaman erişemese de yine de belli bir kullanıcı kitlesi vardı. Popüler mesajlaşma uygulamaları arasında da ciddi bir rekabet söz konusu. Hal böyle olunca da bu rekabete ayak uyduramayan uygulamalar ne yazık ki kullanımdan kalkmak durumunda kalıyor. Hangouts da  bu kapsamda çağa ayak uyduramayıp kullanımdan kalkan uygulamalar arasınd karşımıza çıkıyor diyebiliriz.

NASA’nın Mars’tan ölümcül patojenler getirmesinden korkuluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting