Ana SayfaGenelGoogle telefon numaralarını arama sonuçlarından kaldırabileceksiniz!

Google telefon numaralarını arama sonuçlarından kaldırabileceksiniz!

Google, uzun süredir bazı kişisel bilgilerin arama sonuçlarından kaldırılmasına yönelik talepleri kabul ediyor, ancak şimdi bu seçenek çok daha kullanışlı hale gelecek. İşte tüm detaylar.

Google, telefon numaraları, e-posta adresleri ve fiziksel adresler gibi iletişim bilgilerinin kaldırılmasına izin vermeniz için politikasını genişletti. Ayrıca, Google’ın giriş kimlik bilgilerini kaldırmasını da sağlamanız mümkün olacak. Şirketin önceki duruşu, istekleri doxxing kampanyaları gibi özel durumlarla ve banka ve kredi kartı bilgileri gibi bariz dolandırıcılık hedefleriyle sınırlandırmıştı. Şirket, dürüst olduklarından emin olmak için istekleri incelemeye devam edecek. Örneğin, kamuya açık bir kayıt meselesi olan referansları temizlemeyecek. Neticede bir politikacı ofis telefon numarasının silinmesini isteyemez. Bu tarz konulara da dikkat eden şirket güvenlik ve gizlilik ile ilgili hedeflerin büyütüyor.

Google telefon numaralarını arama sonuçlarından kaldırabileceksiniz!

Genişletme, hassas bilgilerin yayılmasını engellemeye yönelik son zamanlardaki diğer çabaları takip ediyor. Geçen yıldan itibaren, 18 yaşın altındaki Google kullanıcıları, fotoğraflarının görsel aramalarından kaldırılmasını talep edebilir. Ancak, bu daha önemli gelişmelerden biri olabilir. Genişletilmiş politikanın gizliliğinizi koruma garantisi olmamakla birlikte, hedeflerine ulaşmak için hızlı bir Google aramasına güvenen doxxers, tacizciler ve takipçiler engellenebilir. Devrimsel bir özellik olmasa da gizlilik ve güvenlik gibi konularda eklenen her yeni detay büyük önem taşıyor diyebiliriz. Şirketin gizlilik ve güvenlikle ilgili yeni özelliği tüm kullanıcılara çok yakında sunulacak.

YouTube Süper Teşekkürler herkesin kullanımına sunuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting