Google Fotoğraflar’a görüntü sabitleme özelliği geldi

Google Fotoğraflar

Fotoğraf ve video saklama hizmeti Google Fotoğraflar’a görüntü sabitleme özelliği geldi. İşte konuyla ilgili detaylar.

Yazılım devi Google’nin kullanıcılara sunduğu birçok çözümü bulunuyor. Bunlardan birisi de Google Fotoğraflar. Bu hizmet kullanıcılara fotoğraf ve video yükleme imkanı veriyor. Ayırca otomatik düzenleme de sunuyor. Açığa çıkan haberlere göre bu hizmete önemli bir özellik katıldı. Google Fotoğraflar’a görüntü sabitleme özelliği geldi.

Android Police, Google Fotoğraflar’ın APK dosyasındaki bilgilerden görüntü sabitleme özelliğinin uygulamaya eklendiği keşfetti. Güncellemenin etkisini göstermek için bir kullanıcı da Google Fotoğraflar’a videolar yükledi ve paylaştı. Ayrıca videoların görüntü sabitlemeden önce ve sonrasını karşılaştırdı.

Bu özellik fotoğraf ve videolarını, Google’nin hizmetinde saklayanlar için yararlı olacaktır. Öte yandan Youtube da çok uzun süredir kullanıcıların videolarını görüntü sabitleme ile iyileştirmesine olanak sağlıyor. Ayrıca görüntü sabitleme yeni nesil fotoğraf makinesi ve kameralarda, lenslerde ve profesyonel kurgu / montaj programlarında da bulunuyor. Ancak Google Fotoğraflar’a gelen bu yeni özellik, en masrafsız ve kolay yöntem olma yolunda Youtube’nin yanına eklendi.

Nintendo Switch Mario Kart 8 Deluxe paketi açığa çıktı