Xbox One için Universal Skype uygulaması çıktı

Xbox One için Universal Skype

Konsolda görüntülü konuşma yapmayı sevenler için iyi bir haberimiz var. Xbox One için Universal Skype uygulaması çıktı.

Skype uygulamasının Universal Windows Platformu sürümü, geçtiğimiz yıl Windows 10 yıldönümü güncellemesi ile PC ve mobil cihazlar için yayınlanmıştı. Bu sürüm bugün Xbox One Creators Update güncellemesi ile Xbox One’ye geldi. Ekip, oyun konsolunda mümkün olan en iyi Skype iletişim deneyimini sağlayan bir TV deneyimi yaratmak için çok çalıştıklarını söyledi. İşte Xbox One için Universal Skype uygulaması çıktı haberi detayları.

Universal Skype uygulaması, Xbox oyuncuları ilk planda düşünülerek tasarlandı. Uygulama yeni bir arayüze kavuştu ve bu arayüz, kullanıcıların Skype çağrıları yapmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca gözleri yormamak adına tasarlanan karanlık tema ile diğer Microsoft uygulamalarına benzerlik gösteriyor.

Universal Skype uygulamasına kontrolör kısayolları eklendi. Kontrolörün tuşlarına eklenen kısayollar Skype Universal’in özelliklerine hızlı erişim sağlıyor. Uygulamaya Kinect’i daha rahat kontrol etmek adına manuel yakınlaştırma özelliği eklendi. Bu özellik, görüntülü konuşmalarda kullanıcıların açıyı ayarlamasını sağlıyor. Bu özellik oyuncular tarafından yoğun bir şekilde talep ediliyordu.

Xbox One’sinde zaten Skype uygulaması yüklü olanlar bu özelliklere yeni güncelleme ile kavuşacak. Bu özelliklere sahip bir Skype kullanmak isteyenler ise Xbox One uygulama mağazasından uygulamayı indirebilecek. Uygulamanın yeni özellikler almaya devam ederek daha da iyi hâle geleceği söyleniyor.

Google Fotoğraflar’a görüntü sabitleme özelliği geldi