Google doktorlar için özel arama motoru yapacak

google doktorlar

Google doktorlar için hayatı kolaylaştıracak yeni hizmetleri hayata geçirmek için hazırlık yapıyor.

İnternet devinin kısa süre önce kurduğu Health biriminin yöneticisi David Feinberg’in açıklamalarına göre, doktorların işini kolaylaştıracak özel bir arama motoru da planların arasında yer alıyor.

Doktorların güvenebileceği bir arama motoru

Buna göre doktorlar hastalıkları, hastaları, tıbbi terimleri ve detayları ararken, arama sonuçlarını işgal eden başka detaylarla uğraşmadan hedeflerine ulaşabilecek.

Doktorlar için hazırlanacak özel arama motorunun bir avantajı da sadece güvenilir kaynaklardan bilgi alacak olması. Böylece doktorlar web’de arama yaptıklarında karşılarına çıkan sonucun güvenirliği konusunda endişe etmeden bilgiye hızlıca erişmiş olacak.

Öte yandan bu planın ne zaman hayata geçeceği veya sonuca ulaşıp ulaşmayacağı henüz net değil. Proje şimdilik yeni kurulan Health biriminin “beyin fırtınası” ürünlerinden biri olarak kabul ediliyor.

The Witcher dizisi 7 sezon olacak!

Ancak dünyadaki milyonlarca doktorun hergün Google üzerinde sayısız arama yaptığı ve arama motorlarını etkin olarak kullandığı biliniyor. Hatta doktorların Google sonuçlarına güvenmesi veya güvenmemei tartışmaları da tıp camiasında sürekli yaşanıyor. Health biriminin büyük emek isteyecek tıbbi arama motoru insan sağlığı için çok önemli bir hizmet haline dönüşebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir