Ana SayfaGoogleGoogle Docs yeni özellik alıyor: Dökümanlarınız güvende kalacak

Google Docs yeni özellik alıyor: Dökümanlarınız güvende kalacak

Google Docs yeni özellik ile çok daha güvenli hale gelecek. Google özellikle son dönemlerde bu tür hizmetlere daha fazla yöneliyor.

Dünyanın en çok kullanılan ofis uygulamaları içerisinde yer alan Google Docs yeni özellik ile geliyor. Birçok kişi zaten bu uygulamayı biliyor. En gelişmiş metin ve döküman düzenleme uygulamalarından bir tanesi olan Google Docs yenilendi. Bundan kısa bir süre önce kullanıcılar paylaştıkları veya üzerinde çalıştıkları dökümanların üzerine filigran ekleyemiyordu.

Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar filigran ekleme seçeneğine sahip olacak. Böylece güvenliğin üst seviyeye çıkarılması amaçlanıyor. Bu yeni özellik uzun bir süredir Google tarafından deneme sürecine alınmıştı. 2021 yılının Eylül ayından beri deneme süreci devam ediyordu.

Google Docs yeni özellik ile geliyor

Yeni alınan karar ile birlikte bu özelliğin tüm kullanıcılara yayılması amaçlandı. Hem metin hem de herhangi bir görsel ile filigran eklemenin mümkün olduğu bu yeni güncelleme dökümanların çalınmasını engelleyecek. Dosyalar kaydedildiği takdirde eklenmiş filigran ile birlikte görülebilecek.

Google Docs yeni özellik

Bu özelliği kullanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler son derece basit. Dökümanlar üzerinden “ekle” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Burada filigran sekmesini görebilirsiniz. Metin veya görseli belgelere ekleyerek çalınmasını engellediğiniz filigran özelliği yavaş yavaş tüm kullanıcılara yayılıyor.

Twitter şifre kırma 2021 (denendi çalışıyor!)

Google bu özelliği tüm kullanıcılara sunmadı. Kademe kademe herkese yaygınlaştırılıyor. Muhtemelen önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara iletilmiş olacak. Peki siz bu yeni Google döküman özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting