Ana SayfaGenelGoogle cildinizden hastalığınızı bulacak bir uygulama geliştiriyor

Google cildinizden hastalığınızı bulacak bir uygulama geliştiriyor

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Google, cildinizden hastalığınızı bulacak bir uygulama geliştirmek için uğraşıyor. Yeni uygulama sağlık alanında devrim yaratabilir. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Kullanıcı odaklı ilerleyen Google şirketi her geçen gün yeni uygulama ve sistemler geliştirmeye çalışıyor. Özellikle son dönemlerde bu çaba çok daha net bir şekilde görülüyor. Geliştirilen yeni bir uygulama ise cildinize bakarak hastalığınızı tespit etmeye çalışıyor. Şirketin bu yeni uygulama için yapay zeka kullanacağı ifade ediliyor.

Google tarafından geliştirilecek yeni uygulama dermatoloji odaklı ilerleyecek. Ciltte yer alan sorunlar Google tarafından taranacak. Böylece görseller arasında bir kıyaslama yapılması planlanıyor. Yapılan kıyaslama sonucunda hastalığınızı tahmin edecek.

Google cildinizden hastalığınızı bulacak uygulama Avrupa merkezli olacak

Yapay zeka yazılımları sağlık alanında daha fazla kullanılır hale geldi. Hatta bazı sektörlerde yapay zeka neredeyse teşhis bile koyabiliyor. Google işte tam olarak böyle bir sistem düşünüyor. Yeni bir uygulama Google platformu içerisinde yer alan görselleri kıyaslama yeteneğine sahip olacak. Böylece hastalığınızın bulunması daha kolay hale gelecek.

Google cildinizden hastalığınızı bulacak

Şirketin yeni uygulama sistemi yüksek bir ihtimalle Avrupa merkezli olacak. Stanford Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan açıklamada makine öğrenimi ve sağlık konusunda bunun önemli olduğu vurgulandı. Fakat yüksek bir ihtimalle ABD bu sisteme onay vermeyecek. Google yeni sistem için Avrupa merkezli çalışma yürütecek.

Google Android 12 Beta 2.1’i hata düzeltmeleriyle yayınladı

Avrupa Birliği tarafından onaylanan bu yeni yapay zeka sistemi sağlık kurallarına uyacak. Ayrıca sivilceden cilt kanserine kadar tüm hastalıkları tahmin edebilecek. Fakat kesin tanı ve tedavi için hastanelere yönlendirecek. Peki siz yaklaşık olarak 228 dermatolojik hastalığı tanımlayabilen bu yapay zeka hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU