Google, Chromebook’larda uygulama akışını kullanıma sunuyor

Google, yayıncılar için yeni özelliğini duyurdu!

Android uygulamalarını Chromebook’unuzda kullanmak için artık bir beta sürümü denemenize gerek yok. Google, Android uygulama akışını çok daha fazla kişinin kullanımına sunan bir Chrome OS M115 güncellemesi yayınladı. İşte tüm detaylar.

Phone Hub’ı etkinleştirdiyseniz, bir Android uygulamasını bilgisayara yüklemek yerine doğrudan mobil cihazınızdan çalıştırabilirsiniz. Güncelleme, dikkatiniz dağılmadan cihazınıza ulaşmanıza gerek kalmadan bir mesajı yanıtlamanıza veya telefonunuzda yapabileceğiniz her şeyi Chromebook’da yapmanıza olanak tanıyacak. Bu özellik, Google ve Xiaomi’den Android 13 özellikli birkaç telefonla sınırlı. Google tarafında ise özelliği kullanmak için bir Pixel 4a veya sonrasına ihtiyacınız olacak. Bu arada Xiaomi kullanıcılarının da  en az 12T’ye ihtiyacı var. Hem Chromebook’unuz hem de telefonunuz aynı WiFi ağında ve fiziksel olarak yakında olması gerekli. Bazı ağlar bu özelliği desteklemeyebilir, ancak gerekirse bir bağlantı kurmak için Chrome OS’nin Anında Tethering özelliğini kullanabilirsiniz.

Google, Chromebook'larda uygulama akışını kullanıma sunuyor

Beta uygulamasında olduğu gibi,  Android uygulamaları için uygulama akışını kullanmak isteyebilirsiniz. Bu da herhangi bir ciddi taahhütten çok bildirimlere yanıt vermek için lazım olacak,  yine de bunun için uygulamalar yüklemeniz gerekecek. Yine de Chromebook’lara, macOS ve Windows’ta bulduğunuz bazı telefon entegrasyonlarını sağlayabilir ve çalışırken odaklanmanıza yardımcı olabilir. M115 yükseltmesi ayrıca PDF belgelerini imzalamanıza ve imzaları daha sonra kullanmak üzere kaydetmenize olanak tanır. Google ayrıca klavye odaklı Kısayol uygulamasını yeni bir arayüz ve daha kolay uygulama içi arama ile yeniden tasarladı.

iPhone 15’in yeni sızıntısı Dynamic Island’ın standart olduğunu gösterdi