Ana sayfa Apple Google Chrome Hayal Kırıklığı Yaratıyor!

Google Chrome Hayal Kırıklığı Yaratıyor!

Internet tarayıcılarının geçtiğimiz ayki pazar payları belli oldu. Internet Explorer’ın yükselişi devam ederken, Chrome pazar payı kaybetti.

Microsoft-News’in haberine göre Microsoft, Internet Explorer ile rakipleri karşısında güç kazanmaya devam ederken, en büyük rakiplerinden Google, düşüşünü sürdürdü. Rapora göre Internet Explorer, % 0.42 oranında pazar payını artırırken, Mozilla Firefox’un payı da % 0.10 seviyesinde artış gösterdi. Google Chrome’un değerleri ise % 0.54 oranında geriledi. Önceki ay da Chrome % 0.23 dolaylarında gerilemişti.

IE October Marketshare

Son gerilemeler ve yükselmelerden sonra sıralama şöyle gerçekleşti: Internet Explorer yüzde 58.22 ile birinci, Mozilla Firefox yüzde 18.70 ile ikinci, Google Chrome yüzde ile üçüncü, Apple Safari yüzde 5.84 ile dördüncü ve Opera yüzde 1.42 ile beşinci oldu. Sektörde fazla tanınmayan diğer tarayıcıların kullanım oranı ise % 0.40’da kaldı. Google’ın, Chrome’u popüleştirmek için harekete geçip geçmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy Z Flip! Katlanabilir ekranlı bu telefona ihtiyaç var mı?

Samsung, geçtiğimiz günlerde düzenlediği özel bir etkinlik ile yeni Galaxy S20 ailesini görücüye çıkardı. Bu esnada sürpriz bir üye daha kendini gösterdi, ki bu...

Son Haberler