Ana SayfaAppleGoogle Chrome 86 ile güvenlikte seviye atlanıyor!

Google Chrome 86 ile güvenlikte seviye atlanıyor!

iOS ve Android için yayınlanan Google Chrome 86 güncellemesi ile tarayıcının güvenliğinde resmen seviye atlanıyor. İşte detaylar.

Google, iOS ve Android için mobil Chrome’un güvenliğini ve kullanışlılığını iyileştiriyor. Google Chrome 86 mobil sürümleri, tarayıcıdan hatırlamasını istediğiniz şifrelerden herhangi birinin tehlikeye girip girmediğini ve varsa bunları nasıl düzelteceğinizi size bildirmeye başlayacak. Hangi hizmet için kullanırsanız kullanın, şifrenizin tehlikeye düştüğü konusunda uyarıldıktan sonra sizi doğrudan doğru ‘şifre değiştir’ formuna götürecek.

Şifrelerinizden herhangi birinin başkalarının eline geçip geçmediğini kontrol etmek için Chrome, Google’ın kullanıcı adlarınızı veya şifrelerinizi anlamasına izin vermeyen özel bir şifreleme biçimi kullanarak bunların bir kopyasını Google’a gönderecek.

- Reklam -

Google Kamera selfie konusunda kendini aştı!

Yeni özellik ile güvenliği ihlal edilmiş şifreleri manuel olarak da kontrol edebilirsiniz. Güvenli Tarama’nın etkin olup olmadığını ve çalıştırmakta olduğunuz Chrome sürümünün en son güvenlik korumalarına sahip olup olmadığını size bildirebilir.

Google Chrome 86

iOS’te, kaydedilen oturum açma ayrıntılarını diğer uygulamalara veya tarayıcılara otomatik olarak doldurmak için Chrome’u da kullanabilirsiniz. Ayrıca güvenliği artırmak için, Chrome herhangi bir şifreyi doldurmadan önce bir biyometrik kimlik doğrulama isteği sunulacak.

Chrome’un Android sürümüne çok yakında, Google’ın Güvenli Tarama hizmetiyle gerçek zamanlı verileri paylaşarak sizi kimlik avına, kötü amaçlı yazılımlara ve diğer tehlikeli sitelere karşı proaktif olarak koruyan Geliştirilmiş Güvenli Tarama özelliği gelecek. Bu özellik maalesef ki iOS platformunu pas geçecek.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting