Ana SayfaAppleGoogle Asistan Siri'yi tepetaklak etti

Google Asistan Siri’yi tepetaklak etti

Uzun bir süredir kullanıcıların adeta göz bebeği olan Google Asistan Siri’yi önemli ölçüde geçmeyi başardı. Bir diğer dijital asistan olan Alexa ise Siri’nin gerisinde kaldı. İşte dijital asistanlarla ilgili haberimizin detayları.

Dijital asistanların karşılaştırıldığı platformlarda her zaman için 3 farklı sistem ortaya atılır. Google Asistan bunlar içerisinde en çok göze çarpan olurken, Siri ise daha çok kendisinin ürettiği şöhret ile tanınıyor. Ancak sayısal rakamlar değerlendirildiğinde, aslında dijital asistanlar ile ilgili çok az şey bildiğimiz ortaya çıkıyor.

Google Asistan Siri’yi farkla geride bıraktı

Yıllık olarak yapılan akıllı telefonlardaki Google Asistan, Siri ve Alexa karşılaştırmasında, Siri programı sorulara %83 oranında doğru cevap verdi. Alexa ise yöneltilen 800 sorudan %79.8 oranında başarı yakaladı.

Bu rekabette hiç Beklenmeyen oranda doğru yanıt alan sistem ise Google Asistan oldu. Google Asistan %92,9’unu doğru yanıtlayarak gerçekten de sanal asistan konusunda zirve noktada olduğunu gösterdi. Alışveriş ve komut gibi çeşitli alanlarda Google Asistan lider olmayı başardı.

Sanal asistanların yıllar içerisindeki gelişimleri incelendiğinde, genel olarak doğru orantılı bir grafik ortaya çıktığı görülüyor. 5 kategorili 800 sorudan oluşan bu testler, her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Peki sizce sanal asistanlar içerisinde hangisi en işlevsel olanı. Bu konudaki fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Spotify Siri entegrasyonu istiyor!

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU