Home Haber Google Android uygulaması arama geçmişiyle ilgili yeni özellik getirdi

Google Android uygulaması arama geçmişiyle ilgili yeni özellik getirdi

0
Google Android uygulaması arama geçmişiyle ilgili yeni özellik getirdi

Google, The Verge’e verdiği demeçte, nihayet arama geçmişinizin son 15 dakikasını Android uygulamasında silme özelliği getirdiğini duyurdu. İşte detaylar.

Google sözcüsü Ned Adriance The Verge’e yaptığı açıklamada, “Şu anda bu özelliği Android için Google uygulamasında kullanıma sunuyoruz ve önümüzdeki birkaç hafta içinde uygulamayı kullanan herkesin kullanımına sunulmasını bekliyoruz” dedi. “Bu yararlı özelliği diğer platformlara getirmenin yollarını keşfetmeye devam ediyoruz.”

Özellik ilk olarak eski XDA Developers baş editörü Mishaal Rahman tarafından fark edild. Ardından bir Verge editörü bu özelliği telefonlarda da gördüğnü belirtti. Özelliği görmek için Google’ın Android uygulamasını açın, profil resminize dokunun ve “Son 15 dakikayı sil” seçeneğini arayın. Bu özelliğin Android uygulamasına geçmesi biraz zaman aldı denebilir. Şirket, özelliği ilk olarak Mayıs ayında Google I/O’da duyurdu ve Temmuz ayında Google’ın iOS uygulamasına getirdi. O sırada şirket, uygulamanın Android sürümüne 2021’de bu özelliği sunacağını söyledi, ancak bir nedenden dolayı şirket bu son tarihi kaçırdı. Google’ın özelliği masaüstüne getirmeyi planlayıp planlamadığı belli değil. Mayıs duyuru yayınında şirket özelliğin hangi platformlarda kullanılabileceğini belirtmedi. Temmuz ayında Google, özelliğin yalnızca iOS ve Android uygulamalarına geleceğini söyledi. Android cihazlarda geçmişi silme özelliği devrimsel nitelikte bir gelişme değil ancak kullanıcıların işini bazı açılardan kolaylaştıracaktır. Özellik android cihazlarda nasıl fark yaratacak bekleyip göreceğiz.

Twitter yakında profilinize zamir eklemenize izin verebilir

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version