Ana SayfaCep TelefonuGoogle Android 5 Üzerine Çalışıyor!

Google Android 5 Üzerine Çalışıyor!

Google’ın geliştirdiği mobil işletim sistemi Android her geçen gün büyüyen ve gelişen bir yapıya sahip. Google bu yeni işletim sistemini her sene en az yeni bir sürüm ile güçlendirmeyi hedefliyor.

Google’ın çıkardığı yeni işletim sistemleri ve güncellemeler hemen Android cihazlara yüklenemiyor ne yazık ki. Her ne kadar Android işletim sistemi Google tarafından geliştirilse de akıllı telefon üreten üreticilerde cihazlara yüklemeden önce Android işletim sistemini özelleştirme yoluna gidiyorlar. Kullanıcılar Google yeni bir işletim sistemi veya güncelleme anons ettiğinde kendi cep telefonlarını üreten üreticiden haber bekliyorlar. İş böyle olunca üreticilerin bu konudaki rolü de büyük oluyor. Genellikle büyük markalar güncellemeleri kendilerine uyarlayarak hemen kullanıcılara sunuyorlar. Fakat adı sanı duyulmamış bir markanın telefonuna sahipseniz işiniz biraz yaş. Yeni işletim sistemi çıktığında da her akıllı telefon bu işletim sistemini yükleyemiyor. Yine üreticinin yayınladığı sürümler üzerinden yükleme yapılıyor. Bu yüzden her ne kadar Google işletim sistemini geliştirse de üreticinin de işletim sistemi üzerindeki rolü büyük. android-5.0-hazırGoogle’ın hali hazırda Android 4.2 JellyBean adındaki işletim sistemi kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda ve birçok üretici yeni akıllı telefonlarında bu yeni işletim sistemini kullanıyor. Buna ek olarak da eski akıllı telefonlar da yavaş yavaş Android 4.2 JellyBean güncellemesi gelmeye başladı. Google’de kendi ürünleri olan Nexus serisine bu yeni güncelleme paketini hazırlıyor ve önümüzdeki günlerde Nexus 4 ve Nexus 7 akıllı ürünler Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle şenlenecek.

Tabii ki Google işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Söylentilere bakılırsa firma Android 5 üzerine çalışmalara başladı bile. Hatta firmanın Mayıs ayında gerçekleştirilecek Google I/O konferansında yeni işletim sistemi Android 5’i gün yüzüne çıkarması bekleniyor. Bunun yanı sıra Google I/O konferansında yeni Nexus cihazlarını da tanıtacak gibi gözüküyor. Hatta tanıtacağı cihazlar arasında Tablet C ve akıllı telefonun olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Tüm bu söylentilerin gerçek olup olmadığını ise bekleyip göreceğiz.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting