Ana SayfaDonanımIntel Yeni Internet TV Platformunu Tanıtmak İçin Gün Sayıyor!

Intel Yeni Internet TV Platformunu Tanıtmak İçin Gün Sayıyor!

Ürettiği PC platformları milyonlar satan Intel kendine yeni bir sektör daha yaratma peşinde. Son dönemde artan Internet üzerinden yayıncılık Intel’in bu sektöre girmesi için iyi bir neden oluşturuyor.

Geçtiğimiz döneme baktığımızda Intel’in medya konusunda çalışmaları olduğunu biliyoruz. Hatta geliştirdiği ürünlerde kablosuz HD video akarım teknolojisini kullanan firma bu konudaki deneyimi oldukça arttırmış durumda. Hatta geçtiğimiz dönemde Apple, Netflix, Google ve BBC gibi firmalardan bu konu üzerine çalışanlar kiralayan firma yakın gelecekte geliştirdiği internet televizyon platformunu kullanıcıların beğenisine sunmayı hedefliyor. Intel bu konuda geliştirdiği teknolojileri üreteceği Set-top-Box ve kameralarda kullanacak.Intel-internet-Tv-platform
Konu hakkında açıklama yapan Intel Media Genel Müdürü Erik Huggers bu konudaki haberleri konfirme etti. Çalışmalarını kana iletimi, pay-TV, Catch-up tv , on-demand ve kullanıcı uygulamaları üzerine yoğunlaştırdıklarını  söyleyen Huggers müşterilere tam bir çözüm sunmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting