Ana SayfaGenelGoogle iOS'tan Android'e Geç uygulaması tüm Android 12 cihazlara taşıyor

Google iOS’tan Android’e Geç uygulaması tüm Android 12 cihazlara taşıyor

Google, yeni Android kullanıcılarının verilerini eski bir iPhone’dan aktarmalarını kolaylaştırıyor. Bugün itibarıyla şirketin iOS’taki Android’e Geç uygulaması tüm Android 12 cihazlarla çalışacak. İşte tüm detaylar.

Önceden yalnızca Pixel telefonlarla uyumlu olan yazılım, iOS’tan Android’e geçmek üzereyseniz oldukça kullanışlıdır. Yeni telefonunuza sahip olduğunuzda, onu eski Apple telefonunuza bağlamanız yeterli olacaktır. En iyi seçeneğiniz bir Lightning – USB-C kablosudur, ancak iki cihazı WiFi üzerinden de birbirine bağlayabilirsiniz. Bağlandıktan sonra, hangi verilerin üzerinden taşınmasını istediğinizi seçin. Seçenekleriniz arasında uygulamalar, kişiler, fotoğraflar, videolar, müzik ve mesajlar bulunur. Bu noktada, yazılım gerisini halledecektir.

Google iOS'tan Android'e Geç uygulaması tüm Android 12 cihazlara taşıyor

Switch to Android’in daha geniş kullanılabilirliğinin zamanlaması ilginç çünkü WhatsApp kısa süre önce yeni iOS kullanıcılarının sohbet geçmişlerini eski bir Android telefondan taşımasını kolaylaştırdı. Android ve iOS cihazlar arasında veri taşımak oldukça sıkıntılı bir süreçti ancak şirketler artık bunu kolaylaştıracak bazı hamleler yapıyor. Bu kapsamda Google da veri taşıma işlemini fazlasıyla kolaylaştırıyor. Böylesi önemli bir özelliğin gelişinin oldukça geç olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zira artık cihazlar arasında aktarım yapmak bir sorun olmamalı. Farklı işletim sistemleri de olsa aktarım sorununun çok daha önceden çözülmesi gerekirdi fakat arama motoru devi bu soruna ancak şimdi bir çözüm götürmüş görünüyor. Bu da bundan sonra kullanıcıların işini fazlasıyla kolaylaştıracaktır desek yanlış olmaz.

Volkswagen, ID. AERO adlı konsept otomobilini tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting