God of War: Ragnarok Sony’nin en hızlı satan oyunu oldu

God of War: Ragnarok Sony'nin en hızlı satan oyunu oldu

Resmi PlayStation Twitter hesabına göre God of War: Ragnarok, çıkış haftasında diğer tüm birinci taraf PlayStation oyunlarından daha fazla kopya sattı. İşte tüm detaylar.

Sony, oyunun ilk haftasında 5,1 milyon satış yaparak The Last of Us Part II, Marvel’s Spider-Man, Uncharted 4: A Thief’s End ve Ragnarok’un selefi God of War’ın (2018) önüne geçtiğini söylüyor. 9 Kasım’da yayınlanan aksiyon-macera destanı, uzun süredir merakla bekleniyordu. Tonlarca kopya satmanın yanı sıra oyun, şu anda 135 eleştirmen incelemesine göre Metacritic’te yüzde 94 puana sahip. Bu önceki oyunla aynı skor olsa da God of War: Ragnarok daha fazla sevilmiş gibi.

God of War: Ragnarok Sony'nin en hızlı satan oyunu oldu

Leviathan Axe ve Blades of Chaos ile tatmin edici dövüş görselleri ve yıllardır belli bir hayran kitlesiyle ön plana çıkan oyun dünya genelinde bir çok hayrana sahip. The Last of Us Part II (2020’de dört milyon), Marvel’s Spider-Man (2018’de 3,3 milyon) ve God of War (2018’de 3,1 milyon) için ilk üç günlük satışlar duyurulmuştu. Ancak Ragnarok’un ilk hafta satışları, 2016’nın ilk haftasında 2,7 milyon satan Uncharted 4: A Thief’s End’in satışlarını neredeyse iki katına çıkarmasıyla ön plana geçtiğini söyleyebiliriz. God of War: Ragnarok şirketin en çok satan oyunlarından biri oldu ancak bu durum hiç de şaşıtıcı değil. Zira dünya genelinde çoğu insan oyunun yeni sürümünü merakla bekliyordu. Bu kapsamda beklentileri karşılayan oyun daha fazla da satabilir.

Motorola Moto X40, AnTuTu’da en yüksek puanı aldı