Ana Sayfa Genel Gençlerde TikTok kullanım oranı ortaya çıktı: Tahmin ettiğinizden fazla

Gençlerde TikTok kullanım oranı ortaya çıktı: Tahmin ettiğinizden fazla

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, gençlerde TikTok kullanım oranı tahmin edilenden çok daha fazla. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Gençlerde TikTok kullanım oranı her zaman için merak konusu oldu. Bazıları bu sayının çok ciddi rakamlara tekabül ettiğini söylerken kimileri de abartıldığını düşünüyor. RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa aslına rakamlar tahmin edilenden çok daha fazla.

2020 yılı Mayıs ayı içerisinde yapılan çalışmalarda İskoçya ve Galler bölgesi de dahil olmak üzere İngiltere’nin tamamına bakıldı. Burada yaşayan 9 ile 16 yaş aralığındaki çocukların boş zaman ve medya tüketimi incelendi. Yapılan çalışmalar sonucunda, boş zaman geçirmek ile alakalı pek bir seçeneğe sahip olmadıkları görüldü.

TikTok kullanan çocuk sayısı her geçen gün artıyor

Çin merkezli sosyal medya platformu olan TikTok özellikle çocukların boş zaman aktivitesini önemli ölçüde etkiliyor. aileleri ile zaman geçirmek yerine çocuklar kendi odalarında bireysel vakit harcamayı tercih ediyor.

gençlerde TikTok kullanım oranı

Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda, çocukların Sadece 5 dakika gibi süreler için TikTok platformuna girdikleri ancak 2 saat boyunca burada kaldıkları ortaya çıktı. YouTube ve TikTok içerikleri hazırlayan kişiler, bu çocuklar tarafından çok sıkı takip ediliyor.

Pandemi dönemi ile birlikte ödev yapmaktan uzaklaşan çocuklar, böylece TikTok ve YouTube gibi platformlarda daha fazla zaman geçirmeyi tercih ediyor. Yeteri kadar boş zaman değerlendirmesi yapılmazsa, bu durum bazı problemlere neden olabilir.

Dünya genelinde sosyal medya alışkanlıkları sürekli olarak araştırılıyor. sonuçlar geldikçe sizlerle paylaşıyoruz. Peki siz TikTok hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting