Gamescom 2021 çok sönük geçti

gamescom

Bir Gamescom etkinliğinin daha sonuna gelindi. Bu yıl da online olarak gerçekleşen etkinlikte oyun severleri heyecanlandıracak çok fazla olay olmadı. İşte detaylar.

Gamescom 2021 çok sönük geçti. Çok değil birkaç yıl öncesine kadar oyun sektörünün nabzı E3 ve Gamescom etkinliklerinde atıyordu. Fakat pandemi ile birlikte bu durum da değişmiş oldu. Malum, pandemiden ötürü pek çok etkinlik online zemine taşınmıştı.

Sizlerin de takdir edeceği üzere online olarak gerçekleşen etkinlikler oyun severlere aynı heyecanı sunamıyor. Hatta aynı heyecanın 10’da birini bile sunamıyor diyebiliriz.

Hem E3’te, hem de Gamescom’da durum bu şekilde. Nitelim bu yıl gerçekleşen Gamescom da çok sönük geçti.

Gamescom 2021 çok sönük geçti

Online olarak gerçekleşen etkinlikte sadece önemli üreticilerin etkinlikleri takip edildi. Diğer etkinliklere olan ilgi ise yok denecek kadar azdı.

Aslında Gamescom duyurulan oyunların demolarının denenebildiği ilk küresel etkinlik olarak dikkat çekiyordu. Online etkinlikte böyle bir durum söz konusu olmadığı için insanların etkinliğe olan ilgisi de çok düşük seviyelerde kaldı.

Aşılamalar ile birlikte önümüzdeki yıl Gamescom’un normal bir şekilde gerçekleşeceğini umuyoruz. Aksi takdirde çok da hoş olmayan bir etkinlikle daha karşı karşıya kalacağız. Dip not olarak hatırlatalım. 2020 yılındaki etkinlik de online olarak gerçekleşmişti. Koronavirüs pandemisi nedeniyle hem teknoloji, hem de oyun tarafındaki pek çok etkinlik online olarak gerçekleşmişti.

Apple iPhone 13 Serisi 17 Eylül’de piyasaya sürülebilir!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir