Game of Thrones Oyunu İddialı Geliyor

Game of Thrones review 2

Geleceğe Dönüş ve Walking Dead oyunlarını yapan firmanın yeni projesi çok izlenen dizi Game of Thrones olacak. Telltale Games’in gizlice yürüttüğü çalışma şirkete yakın kaynaklar tarafından oyun basınına sızdırıldı.

Dizinin ve serinin yazarı George R.R. Martin projenin arkasındaki isimlerden biri. Telltale Games yöneticileri oyun projesi hakkında gelen sorulara, “Biz de bu tarz bir oyun hakkında çalıştığımızla ilgili dedikodular duyuyoruz. Resmi olarak bu soruya bir cevabımız olmayacak” cevabını verdi. Geçen yıl firma tarafından yapılan Walking Dead oyunu, kısa sürede oyuncuların ilgisini çekmişti. Oyuncular, dizinin arka planındaki hikayeyi oynarken, yaptıkları seçimlere göre senaryonun değişmesini sağlıyordu.

GameofThrones

Telltale Games’in önceki yıllarda yayınladığı, Jurassic Park ve Geleceğe Dönüş (Back to the Future) oyunları, oyun yazarları tarafından umut verici görülmüştü. Advanture adlı tarzda oyunlar yapan firma, Jurassic Park ve Geleceğe Dönüş eserlerini, kısa süre önce iOS ve Android akıllı telefonlar için de satışa sundu. Game of Thrones oyunun 2014 yılının ilk aylarında yayınlanacağı tahmin ediliyor. Sevilen dizinin oyunu Advanture tarzında olacak ve Walking Dead’teki gibi oyuncular tarafından senaryo seçimlere göre değişebilecek. Telltale Games’in Walking Dead oyunu, incelemelerden 100 üzerinden 90 ve üzeri puanlar almıştı.