Game Pass Android ve iOS için de gelebilir!

xbox game pass

Şu sıralar oyun sektöründeki stratejisini Game Pass üzerine şekillendiren Microsoft, bu alandaki müşteri sayısını arttırmak istiyor. Yazılım devinin öncelikli tercihi ise sizlerin de tahmin edebileceği üzere mobil platformlar olacak. İşte detaylar.

Game Pass Android ve iOS için de gelebilir! Hali hazırda PC, Xbox One, Xbox Series ve bulut üzerinden Game Pass’e erişmek mümkün. Fakat Microsoft bununla yetinmek istemiyor. ABD merkezli şirket Game Pass’i daha geniş bir kitleye yaymak istiyor.

xbox game pass

Peki Microsoft’un sonraki hamlesi ne olacak? Malum, Sony şu sıralar kendi Game Pass benzeri sistemi üzerinde çalışıyor. En azından yetkili isimler bu tarz açıklamalarda bulunmuşlardı. Fakat Nintendo cephesinden şimdilik böyle bir girişim gelmiş değil.

İşte bu kısımda soru işaretleri ortaya çıkıyor. Acaba Nintendo Microsoft’a böyle bir sistemi Switch üzerinde kurması için izin verir mi?

xbox game pass 1

Game Pass Android ve iOS için de gelebilir!

Switch oyunlarının fiyatı malum. Çok da ucuz değiller. Yani Switch üzerinde Game Pass benzeri bir sistem olursa, abone sayısı da hızla artabilir. Fakat az önce de belirttiğimiz üzere Nintendo böyle bir fikre çok da sıcak bakmayabilir.

Xbox Game Pass, 30 Haziran'da yeni Samsung akıllı TV'lere geliyor

Öte yandan Microsoft’un mobil platformlar için de Game Pass benzeri bir sistem üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Fakat mobil platformlardaki oyunların büyük bir çoğunluğu F2P tarzı yapımlar olduğu için sisteme ilişkin bazı sorunlar mevcut.

Yani kısa vadede Game Pass’i mobil platformlarda görmek çok da mümkün olmayabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yeni Leica modeli fiyatıyla şaşırttı!