Galaxy S9 ve S9+’ın basın görselleri sızdırıldı


Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Samsung, 25 Şubat’ta yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S9 ve S9+’ı tanıtacak. Şimdiye kadar bu iki model hakkında pek çok iddia ortaya atıldı. Fakat son dönemlerde ortaya çıkan somut raporlar doğrultusunda, Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri tüm hatlarıyla deşifre edilmiş oldu.

Galaxy S9 çok farklı bir tasarıma sahip değil

Bilindiği üzere Samsung geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Galaxy S8, S8+ ve Note 8 modelinde Infinity Display ismini verdiği yeni ekran teknolojisini kullanmıştı. Güney Koreli teknoloji devi bu nesilde satışa sunacağı amiral gemisi modellerinde de aynı ekran teknolojisini kullanacak. Bu artık bilinen bir gerçek.

Hatta telefondaki tasarımsal anlamdaki tek farkın, dikey konuma getirilen parmak izi okuyucusu olduğunu da biliyoruz. Yani dışarıdan bakıldığında S8 ile S9’u birbirinden ayırmak ciddi anlamda zor.

Keza sızdırılan yeni basın görselleri de bu durumu doğrular nitelikte. 25 Şubat’ta Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılacak olan Galaxy S9 ve S9+’ın basın görselleri şimdiden sızdırılmış durumda. Dilerseniz bu görsellere aşağıdaki galeriden göz atabilirsiniz.

Dış görünüm bazında S9, S8’i andırıyor olsa da teknik özellikler bakımından farklı bir çizgide yer alıyor. SD 845’ten güç alan S9’un en çok fark yaratan yönü ise kamerası. Samsung S8’de kullandığı f/1.5 kamera yerine f/2.4 değişken diyaframlı kameraya geçiş  yapacak. S9’un özellikle fotoğraf tutkunları tarafından fazlaca beğenilmesi bekleniyor.

Galaxy S9 fiyatı sızdırıldı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin