Galaxy S23 serisi hangi hızlı şarj teknolojisini destekleyecek

s2323

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa sunması beklenen Galaxy S23 modellerinde hangi hızlı şarj teknolojisi bulunacağı sızdırıldı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Galaxy S23 serisi hangi hızlı şarj teknolojisini destekleyecek. Bilindiği üzere Samsung hızlı şarj konusunda o kadar da iddialı bir firma değil. Özellikle Çinli rakiplerini göz önüne aldığımızda Samsung’un hızlı şarj teknolojileri konusunda geri kaldığını söyleyebiliriz.

Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere bazı modellerde 120W hızlı şarj teknolojisi destekleniyor. Bu da telefonların dakikalar içerisinde şarj olacağı anlamını taşıyor. Peki Samsung cephesinde işler nasıl?

s22

Galaxy S23 serisi hangi hızlı şarj teknolojisini destekleyecek

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S23 ailesinin hızlı şarj detayları sızdırıldı. Edinilen bilgiye göre S23 modelinde 35W hızlı şarj desteği sunulacak. S23+ ve S23 Ultra modellerinde ise 60W’lık hızlı şarj teknolojisinin kullanılması bekleniyor.

s234

Elbette bunların şimdilik söylenti aşamasında olduğunu unutmamak gerekli. Fakat bu değerler gerçekse Samsung’un hayal kırıklığı yaratacağını söyleyebiliriz. Keza Çinli rakipleri orta segment cihazlarda 90W ve üzeri hızlı şarj teknolojileri sunarken, Samsung’un üst segmentte dahi 60W hızlı şarj teknolojisi sunması pek de kabul edilebilir bir durum değil.

s23

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Apple’da da aynı sorun mevcut. Yani hızlı şarj olayı çok fazla yaygın değil. Fakat Apple fanlarının bu durumu çok da umursadığını söyleyemeyiz.

YouTube kötü amaçlı yorum yapanlara ceza yağdıracak!