Galaxy Note 9 ve LG G7 kamera karşılaştırması


Bir tarafta Samsung’un 7999TL değer biçtiği çiçeği burnunda amiral gemisi modeli Note 9, diğer tarafta 4000TL bandında satılan G7. Peki hangisinin kamerası daha iyi? İşte Galaxy Note 9 ve LG G7 kamera karşılaştırması.

Akıllı telefon sektöründeki rekabet gün geçtikçe daha da kızışıyor. Son dönemde cihazlar üzerinde yaşanan önemli teknolojik gelişmeler, fiyat etiketlerini de olumsuz bir şekilde etkilemiş durumda. Özellikle çerçevelerin incelerek, ekran oranının artması, yeni çıkan üst segment telefonların fiyatlarını uçurdu.

Ülkemizde artan döviz kurunun da etkisiyle, yeni çıkan amiral gemisi modelleri için uçuk fiyatlar telaffuz edilmeye başlandı. Nitekim Note 9 da bu modellerden biri. Samsung’un 6499TL’den satışa sunduğu cihaz, geçtiğimiz günlerde gelen zamla birlikte 7999TL’den satılmaya başlanmıştı. Peki gerçekten Galaxy Note 9 bu parayı hak ediyor mu?

Malum, bu kadar üst seviye bir telefon alınca kamerasından teknik donanımına kadar tüm beklentiler üst seviyede oluyor. Peki Note 9’un kamerası bu bağlamda ne kadar başarılı?

Daha önce Note 9 ile çekilmiş fotoğrafları çeşitli telefonlarla kıyaslamıştık.

Note 9 ve LG G7 kamera karşılaştırması

Bugün ise iki Güney Koreli telefon üreticisinin en son amiral gemisi modellerini karşı karşıya getiriyoruz.

Galaxy Note 9 ve LG G7 kamera karşılaştırması yazımızda, iki telefon ile aynı açı ve aynı ışıkta çekilen fotoğrafları karşı karşıya getireceğiz. Takdir ise tamamen okurlarımızın olacak.

Galaxy Note 9 ve LG G7 kamera karşılaştırması ile ilgili fotoğraflara geçmeden önce şu bilgiyi de sizlerle paylaşalım.

En hızlı akıllı telefonlar 2018

LG G7’de 16 MP, f/1.6, 30mm, 1/3.1″, 1.0µm, OIS, PDAF & laser AF, 16 MP, f/1.9, 16mm, 1/3.1″, no AF özelliklerinde çift ana kamera modülü bulunuyor.

Note 9’da ise S9+ ile aynı kamera modülü mevcut. Yani 12 MP, f/1.5-2.4, 26mm, 1/2.55″, 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS, 12 MP, f/2.4, 52mm, 1/3.4″, 1µm, AF, OIS, 2x optical zoom özelliklerinde bir kamera modülü mevcut.

İşte Galaxy Note 9 ve LG G7 kamera karşılaştırması için aynı ışık ve aynı açıdan çekilmiş olan fotoğraflar.

LG G7

Galaxy Note 9


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin