Galaxy Note 20 tasarımı ile karşımıza çıktı!

Galaxy Note 20

Samsung’un yeni gözdesi Galaxy Note 20 tanıtımına sayılı günler kala karşımıza tasarımı ile çıktı. Telefonda bu sefer düz ekran yer alacak.

Güney Koreli teknoloji üreticisinin 5 Ağustos‘taki etkinliğine sayılı günler kaldı. Galaxy Note 20 ailesini tanıtacak olan Samsung, bu yıl ezberleri bozacak gibi görünüyor. Uzun zamandır şelale ekran tasarımını kullanarak kıvrımlı ekran deneyimi sunan Samsung, bu anlayışı geride bırakacak.

Daha düz bir ekran ile gelecek olan Note20 ailesi, bu sayede daha yüksek tazeleme hızı sunarak akıcı bir deneyim vadedecek. Gücünü Qualcomm’un yeni tanıtmış olduğu Snapdragon 865 Plus yonga setinden alacak olan Note20 ailesinde, 8 GB RAM ve 12 GB RAM‘li seçenekler bulunacak.

Sızdırılan bilgilere göre, Note20, 1,249 Euro ve Note20 Ultra ise 1.399 Euro‘dan satışa sunulacak. Türkiye’de 12.000 TL bandını aşacak olan bu modeller, kamera konusunda S20 ailesine göre iyileştirmeler ile gelecek. Merakla beklenen telefonun tasarımı ise bugün resmen ortaya çıktı.

Galaxy Note20 fiyatı iPhone 12 Pro Max’ten bile pahalı olacak! Geçmiş olsun Samsung bu paraya telefon satamazsın!

Sızdırılan tasarıma göre; Note20’de üçlü kamera kurulumu yer alacak. Bu kameralar oldukça büyük lensler şeklinde konumlandırılacak gibi görünüyor. Tabii bu görsel bir aldatmaca da olabilir. Yani dış tasarımı büyük tutarak kameramız çok iyi imajı verilecek olabilir. Bunun için DxOMark sonuçlarını beklemek mantıklı olacak. Ancak bu modelin DxOMark’ta elini kolunu sallayarak ilk 5’e gireceğini söyleyebiliriz.

Ön tarafta ise nokta çentik şeklinde selfie kamerası yer alacak. Ana modelde tek ön kamera kullanacak olan Samsung, muhtemelen Ultra modelinde ikili ön kamera kullanacak.

Galaxy Note 20

Ekrana entegreli parmak izi okuyucusu ile gelecek olan bu telefonda 120 HZ tazelemenin olacağı söyleniyor. Ancak bu tazelemeden dolayı ekranın 2K yerine 1080P olacağı da söylentiler arasında yer alıyor.