Galaxy Fold için yeni video!

Galaxy Fold

Samsung, katlanabilir telefonu Galaxy Fold için yeni video ile karşımıza çıktı. Galaxy Fold’un yeni videosunda telefonun sürekli bahsedilen aynı anda 3 uygulamayı açabilme ve katalanabilme özelliğine dikkat çekiliyor.

Samsung’un MWC 19 etkinliğinde tanıttığı katlanabilir telefonu Galaxy Fold, maalesef ki kimseye dokundurtulmamıştı. Acaba hala tam anlamı ile yapı süreci tamamlanmadı mı? kanısını insanda uyandıran bu hamlenin ardından, Samsung yeni telefonunu pazarlamak için reklamlar yayınlamaya başladı.

Güney Koreli firma, lansman sırasında Galaxy Fold‘un aynı anda 3 uygulamayı açabildiğinin altını defalarca çizmişti. Bu reklamda da yine telefonun 3 uygulamayı açtığından defalarca bahsediliyor. Ayrıca doğal olarak reklamda telefonun katlanabilir yapısına da değiniliyor.

Animasyonlar ile hazırlanan bu reklam, telefonu görmemizden bizleri mahrum bırakıyor. 1.980 dolara satışa sunulacak olan telefonun, 2019 yılı içerisinde Türkiye’ye de geleceğini belirtelim. Artık TL cinsinden fiyatı ne olur kestirmek güç.

Galaxy Fold özellikleri

Samsung’un katlanabilir telefonu 7.3 inç büyüklüğünde AMOLED panelli sonsuz ekran ile geliyor. 7.3 inçlik ekranın çözünürlüğü QXGA+ ve 4.2:3 oranındayken kapak ekranı 4.6 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlükte ve 21:9 oranında.

Yeni nesil 7nm üretim süreci ile üretilen sekiz çekirdekli yonga seti ve 12 GB RAM ile gelen telefonda sofistike çift batarya sistemi yer alıyor. 4,380 mAh kapasiteli bu batarya sistemi sayesinde oldukça uzun kullanım süreleri kullanıcılara sunuluyor.

Samsung dünyanın en hızlı 512 GB depolama biriminin üretimine başlıyor

Kullanım açısından pek konforlu olmayacak olan ve 2-3 yıla tarih olacağını düşündüğüm katlanabilir ekran teknolojisi henüz yolun çok başında. Özellikle dış kaplamada plastiğin kullanılması premium hissiyatı tamamen öldürecektir. Son olarak ana ekranın çok küçük ve biçimsiz görünmesinin pek hoş olmadığını belirteyim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir