Ana SayfaDonanımFujifilm’den Doğaya Dost Baskı Ürünleri

Fujifilm’den Doğaya Dost Baskı Ürünleri

Ar-Ge yatırımları sayesinde sürekli geliştirilen teknolojisini çevreye duyarlı sistemlerle bütünleştiren Fujifilm, düşük bakım ve çalışma maliyetiyle de iş ortaklarına kazandırmaya devam ediyor.

Baskı teknolojilerindeki yeni ürünleriyle Türkiye pazarında iddialı olan Fujifilm, karbon ayak izini azaltan, maliyeti düşürücü ve verimli üretime odaklı baskı teknolojileriyle ön plana çıkıyor.Ar-Ge yatırımları sayesinde geliştirilen teknolojisini çevreye duyarlı sistemlerle tamamlayan Fujifilm, matbaacılık sektöründe “Az Kimyasallı Kalıp Teknolojileri” başta olmak üzere çevreci ürünleriyle fark yaratıyor.

Dijital baskı sistemleri ve çevreye duyarlı baskı kalıpları ile pazar ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler sunan Fujifilm, Türkiye pazarında bu ürünlerin kullanımını teşvik ederek çevreye verdiği önemi de ortaya koyuyor. Baskı sektörünün, verimliliği yükseltecek ve maliyetleri azaltacak üretim biçimlerine yönelmesi gerektiğini belirten Fujifilm Grafik ve Medikal Sistemler Genel Müdürü Cengiz Metin, “Çevreye verdiğimiz önem yeni teknolojilerimizde de olmazsa olmazımız. Fujifilm’in yeni kimyasalsız kalıbı Brillia PRO-T3, baskı ve matbaa sektörüne kolay ve sorunsuz üretim olanağı sunuyor. Bu ürünümüzde su ve kimyasal kullanılmadan çok hızlı ve yüksek kaliteli baskı yapmak mümkün. Üretimde verimlilik, kalite ve çevre duyarlılığına önem veren firmalar bizim hedef kitlemizde yer alıyor” dedi.ZAC Processor

Banyo koşullarını ve doğru tazeleme miktarını hesaplama imkanı veren kalıp banyolama sistemi ZAC’ın da tüm dünyada büyük ilgi gördüğünü belirten Fujifilm Grafik ve Medikal Sistemler Genel Müdürü Cengiz Metin, bu sistemin kimyasal kullanımını en aza indirme, daha az su kullanımı, kolay servis imkanı, daha az bakım ihtiyacı, uzatılmış banyo ömrü ve hızlı kalıp üretimi ile diğerlerinden ayrıştığını belirtti. ZAC sisteminde, yüzde 75 daha az kimyasal tüketiminin mümkün olduğunu belirten Metin, şöyle devam etti;

“Monitör üzerindeki akıllı tazeleme sistemi sayesinde banyo koşulları ve tazeleme miktarının hesaplanarak istenilen oranlarda yapılabilmesi sayesinde banyo ömrü 15.000 m2’ye veya 4 aya çıkıyor. Bu durumda kazanan dünyamız oluyor. Formülünde diğer banyolarda bulunan Silikat’ı barındırmayan ZAC, kimyasalları banyo makinesi içinde kristalleşmediği için çok daha kolay temizlenir. Bu da düşük bakım ve çalışma maliyeti demek” dedi.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU