Ana sayfa Akıllı Telefon Foxconn, Belkin için servet ödeyecek!

Foxconn, Belkin için servet ödeyecek!

Apple’ın en büyük tedarikçisi konumunda bulunan Foxconn çok konuşulacak bir satın alıma imza attı. Çinli tedarikçi genel olarak Apple logosuna sahip ürünlerin montajını üstleniyor olsa da arka tarafta muazzam bir ürün portföyüne sahip. Şirket yeni yaptığı yatırımlarla da bu ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Foxconn, Belkin flörtünde mutlu son

Bir süredir Foxconn’un aksesuar üreticisi Belkin’i satın alabilmek için bazı hamleler yaptığını zaten duymuştuk. Fakat ortada resmiyete dökülmüş bir durum yoktu. Geçtiğimiz gün sonunda iki firma arasında anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Apple‘ın en büyük tedarikçisi ve Belkin tarafından yapılan açıklamada iki şirketin 866 milyon dolar üzerinde anlaştığı ve Belkin’in bundan sonra FIT bünyesi altında hizmet vereceği belirtildi.

Belkin henüz global bir marka olma yolunda somut adımlar atmış bir şirket değil. Genel olarak Asya ülkelerinde hizmet veren Belkin, ürettiği aksesuarlar ile biliniyor. Belkin’in ürettiği aksesuarlar içerisinde Apple ile uyumlu cihazlar da mevcut.

Hali hazırda ürettiği aksesuarları piyasadaki ortalama fiyatın hayli üzerinde bir etiketle satışa sunan Belkin, bu açıdan Premium müşterilere hitap eden bir firma. Foxconn’un bu satın alım ile neyi amaçladığı ise henüz bilinmiyor. Sonuç olarak Foxconn’un Belkin’i satın alarak aksesuar sektörüne adım attığını da söyleyebiliriz. Muhtemelen önümüzdeki dönemde Belkin’in Apple cihazları için tasarladığı aksesuarların sayısında da önemli bir artış yaşanacaktır.

iPhone Xs ve Xs Plus fiyatı netleşiyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler