Flört uygulamaları kullananlar dikkat! Tehlike tahmininizden daha büyük!

Tinder güvenlik önlemleri aliyor

Son dönemde flört uygulamalarının sayısında muazzam artışlar gerçekleşti. İşin garip yanı bu uygulamaların fazlasıyla amacının dışında kullanılıyor oluşu. Öyle ki artık bu uygulamalar ciddi bir şekilde insan hayatını da tehdit etmeye başladı. İşte detaylar.

Flört uygulamaları kullananlar dikkat! Tehlike tahmininizden daha büyük! Türkiye’de de milyonlarca kişinin kullandığı Tinder tarzı flört uygulamalarının aslında pek de güvenilir olmadığı ortaya çıktı. Yapılan bir araştırmaya göre bu uygulamalar ciddi anlamda tehlike arz ediyor. Öyle ki güzel bir kız sizi böbreğinizden bile edebilir.

Tinder sahibi Match Group, Google'a dava açtı

Milyonlarca kişi, bir partner bulmak için çevrimiçi arkadaşlık uygulamalarını veya sosyal ağ sitelerini kullanıyor. Ancak bu esnada birçok insan aradığı aşkı bulmak yerine, onları para için kandırmaya çalışan dolandırıcılarla karşılaşabiliyor. Dolandırıcıların flört hizmetlerine olan ilgisi, bu platformlardaki insanların kişisel bir bağlantı aradıklarını bilmelerinden ve bundan faydalanmak istemelerinden kaynaklanıyor.

Tinder sahibi Match Group, Google'a dava açtı

Flört uygulamaları kullananlar dikkat! Tehlike tahmininizden daha büyük!

Flört uygulamalarında karşılaşılan tüm farklı sorunlar arasında kullanıcılar en çok başka biriymiş gibi davranarak kandırmaca (%51), kötü niyetli bağlantılar veya ekler (%21) ve kimlik hırsızlığıyla (%17) karşılaştı. Türkiye’deki kullanıcılar ise en çok %53 oranıyla başka biriymiş gibi davranan kişilere rastladığını belirtiyor.

Bu tür uygulamalarda saldırıdan kaçınmayı başaranların %50’si sahte görünen şüpheli profile sahip dolandırıcıyı tespit edebildiler. Saldırıya uğrayanlar bu sırada son derece dikkatli davrandılar ve %49’u potansiyel flörtlerine asla para göndermediler ve %47’si ise şüpheli mesajlara dikkat ettiler. Ankete katılanların neredeyse beşte biri (%21), dolandırıcı video görüşmesi düzenlemeyi reddettiğinde bu durumu şüpheli buldu.

Tinder kullanıcıları eşleşmelerinin geçmişine bakabilecek!

Gizlilik eksikliği, flört uygulamaları için de ciddi bir sorun. Ankete katılanların %26’sı kişisel verilerinin çevrimiçi ortamda dolaştırılacağından endişe duyuyor. Ayrıca, kullanıcıların %19’u kişisel bilgilerini daha gizli hale getirmek istedikleri için flört hizmetlerini sildi.

GTA 5 satışları dokuz yıl sonra yavaşlamaya başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir