FLO Teknoloji :  Perakende Dünyasına Yenilik ve İnovasyon Getiriyor!

FLO Teknoloji

Dünya genelinde 3 kıtada, 30 ülkede, 800’den fazla mağazasıyla ve yaygınlaşan global operasyonları ile her geçen gün daha da büyüyerek yoluna devam eden FLO, teknoloji alanındaki yatırımlarını bir adım öteye taşımak ve kendi teknolojilerini üretmek amacıyla FLO Teknoloji şirketini kurdu.

Dijital dönüşümde öncü rol oynamaya hazır 200 kişilik uzman kadrosu ile çalışmalarına başlayan “FLO Teknoloji” şirketinin açılışı, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta, FLO CEO’su Yenal Gökyıldırım’ın ev sahipliğiyle, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz katılımı   ve Teknoloji Yazarı M. Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşti.

2018 yılında başlatılan teknolojik yatırımlara hız vererek; planlamadan, tedarik yönetimine, lojistik süreçlerinden, satış fonksiyonlarına kadar her alanda dijital kaslarını geliştirebilmek için yoğun çaba harcadıklarını belirten FLO CEO’su Yenal Gökyıldırım, yenilik ve inovasyon getirecek açılış sırasında yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Ülkemizde perakende sektörüne öncülük edecek ve alışverişte online ve offline kanallar arasındaki duvarları ortadan kaldıracak yeni nesil dijital çözümler ile müşteri deneyimini geliştirmeye odaklanıyoruz. Bugün içerisinde bulunduğumuz Yıldız Teknopark’ta 200 kişilik FLO Teknoloji ekibimizle beraber teknolojik altyapımızı sürekli olarak güçlendiriyoruz.”

 FLO Teknoloji

Teknopark’a geçişle beraber farklı teknoloji paydaşları ile yakın bir ekosistemde çalışma fırsatı bulduklarını ifade eden Gökyıldırım, teknoloji alanında önemli kaynaklara ve yeni iş birliklerine kolaylıkla ulaştıklarını ifade etti.

Perakende sektöründe teknolojinin sınırlarını zorlayarak sektöre öncülük edecek yeni bir dönemi başlatmayı amaçlayan FLO Teknoloji, geliştirdiği yenilikçi ve teknolojik çözümler ile müşterilerine kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlıyor.

2023 yılında yaklaşık 280 milyon TL yatırım planlanıyor

Dijitalleşmenin, şirketlerin yakın gelecekteki var oluşları üzerinde kilit rol oynadığını ifade eden Yenal Gök yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni nesil teknolojiler içinde yaşadığımız dünyayı algılama, anlama ve dünyayla ilişki kurma biçimlerini değiştiriyor. Tedarik zincirinden başlayarak, planlama, lojistik ve stok yönetimi, şirket içi süreçlerin yürütülmesi, raporlama ve analiz yetkinlikleri, veri toplama ve büyük verinin yönetimi, müşteri deneyim tasarımı gibi A’dan Z’ye tüm süreçlerin dijitalleşmesi kaçınılmaz. Bu anlayışla FLO olarak son 2 yılda 150 milyon TL civarında teknoloji yatırımı gerçekleştirdik. 2023 yılında yaklaşık 280 milyon TL daha yatırım yaparak bu alandaki adımlarını hızlandırmayı planlıyoruz.”

 FLO Teknoloji

FLO Teknoloji şirketi ile perakende sektörünün dijital dönüşümüne öncülük ediyor

Yenal Gökyıldırım, “FLO bugün, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampüsündeki teknoparkta ekibimizle beraber teknolojik altyapısını sürekli güçlendiriyoruz. Burada kendi yazılımlarımızı yaparken, FLO Teknoloji şirketi sayesinde her türlü dönüşüme, çok hızlı reaksiyon gösterebiliyoruz. FLO, Teknopark’a geçişle beraber farklı teknoloji paydaşlarıyla yakın bir ekosistemde çalışmanın getirdiği avantajla kaynaklara daha kolay ulaşırken, ortak iş birliği fırsatları da yakalamaya başladık. Temelde verimliliğe odaklanırken, iş süreçleri ve altyapı dijitalleşme çalışmalarımızın yanı sıra müşteri deneyimini iyileştirecek ve sektöre öncülük edecek projeler geliştirmek için çalışıyoruz. Veri güvenliği konusunda çalışmalar yürütyüroz. SecurityScorecard’ın verilerine göre sektördeki diğer oyuncuları geçerek %96’lık bir güvenlik skoruna sahip olduk. Bu bizim için gurur verici. Çünkü hem işimizin güvenliğini sağlamak hem de müşterilerimizin güvenli bir ortamda deneyim yaşamaları büyük önem arz ediyor” dedi.

Gen5detect : Dyson’ın Yeni Nesil Kablosuz Süpürgesi