Ana SayfaGenelFitbit cihazları yakında horlamanızı takip edebilir

Fitbit cihazları yakında horlamanızı takip edebilir

Fitbit, 2017’den beri cihazlarında uyku takibi sunuyor. Başından beri bu işlevsellik, uyku döngülerinizin dökümünü sağlamak için çoğunlukla kalp atış hızınızı ve hareketinizi ölçmeye odaklandı. Bununla birlikte, Fitbit yakında başka bir açıdan ne kadar iyi uyuduğunuzu ölçebilir.

9to5Google, şirketin Android uygulamasının en son sürümünün bir APK sökümünü gerçekleştirerek, neredeyse tam bir horlama ve gürültü algılama özelliğinin kanıtını buldu. Araç, adından da anlaşılacağı gibi, gecenin ne kadarını horlayarak geçirdiğinizi ölçmek için izleyicinizdeki veya akıllı saatinizdeki mikrofonu kullanmanıza olanak tanıyacak. Toplam süreyi bir yüzdeye çevirecek ve bunu üç kategoriden birine gruplayacak. Örneğin, gecenin yüzde 10 ila 40’ını horlayarak geçirdiyseniz, orta derecede bir vaka olarak sınıflandırılacak. Fitbit, bu özelliğin insanlar arasında ayrım yapamayacağını kabul ediyor. Yani partneriniz de horluyorsa, algılama karışımına katkılarını da içerecek.

Fitbit cihazları yakında horlamanızı takip edebilir

Aracı yatak odanızdaki ortam gürültüsünü ölçmek için de kullanabilirsiniz. Fitbit, şirketin tutarlı 30 dBA veya altı olarak sınıflandırdığı “çok sessiz” ile 90 dBA ve üzeri aralığa denk gelen “çok yüksek” arasında bir ölçekte uyku ortamınızın ne kadar gürültülü olduğunu size söyleyecek. Tahmin edebileceğiniz gibi, Fitbit’inizin mikrofonunu bütün gece açık bırakmak, pilini hızla bitirmeye sebep olacak. Şirket, yatmadan önce cihazın en az yüzde 40 oranında şarj edilmesini öneriyor. Ayrıca, özelliği tutarlı bir şekilde kullanmaya karar vermeniz durumunda onu güce daha sık bağlamanız gerekeceği konusunda da uyarıyor.

Teknoloji devleri Hindistan karşısında çaresiz kaldı: Bütün kurallara uyuyorlar

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting